Tavuk

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank Bursa’da

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, çeşitli ziyaret, inceleme, temel atma ve toplantılar için Bursa’ya geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa protokolü tarafından karşılandı.

Bursa programına, sabah saatlerinde Nestle Health Science Fabrikasının Temel Atma Töreni ile başlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve Bursa Valisi Yakup Canbolat, Nestlé Türkiye, Bursa Karacabey'de Türkiye'nin ilk Medikal Beslenme Ürünleri fabrikasının tıbbi amaçlı beslenme ürünlerinin yerlileştirilmesi projesi kapsamına alınan kararla Nestle Health Science Fabrikasının temelini attı.

Bakan Varank: “Bu tesis, Nestle'nin 2011 yılından bu yana ülkemize yaptığı en büyük yatırım olacak. 250 milyon liralık yeni yatırımla kurulacak bu fabrika, doğrudan ve dolaylı 400 kişiye istihdam sağlayacak" dedi.

Bursa Milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, firma yetkilileri ve diğer protokol üyelerinin katıldığı fabrika açılışı, fabrika alanın gezilmeziyle devam etti.

Nestle Health Science Fabrikasının temel atma töreni programının ardından Mustafakemalpaşa ilçesine geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve beraberindekiler, Mustafakemalpaşa İlçesinde mevcut içme suyu hatlarının sil baştan yenileneceği Mustafakemalpaşa İçmesuyu Şebekesi Temel Atma Programına katıldılar.

İçmesuyu Şebekesi Temel Atma Programının ardından Başköy Megaton Agrea ve Asfalt Üretim Tesisinde incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve berberindekiler, E-Mak fabrikasını ziyaret ederek Makine İmalatçıları Birliği Toplantısına katıldı.

Toplantının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve beraberindekiler, Bursa Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) ve İleri Kompozit Malzemeler Araştırma ve Mükemmeliyet Merkezi (İKMAMM) açılış törenine katıldılar.

Daha sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve beraberindeki protokol, Bursa Teknik Üniversitesinde Bina Açılışı Ve Ödül Töreninde Bulundular.

Son olarak Bursa Organize Sanayi Başkanları ile İstişare Toplantısı Gerçekleştirip İlimizden Ayrıldılar.