Tavuk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Yıldırımda Kutlandı

TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA ARMAĞAN EDİLEN 23 NİSAN ULUSAL

EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI YILDIRIM’DA COŞKUYLA KUTLANDI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “GÖZLERİNDEKİ PIRILTIDA ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞİNİ

GÖRDÜĞÜMÜZ VE KÜÇÜCÜK BEDENLERİNDE ATAN KOCAMAN

YÜREKLERİYLE BİZLERİ GELECEĞE TAŞIYAN ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Bayrak Alanı’nda hazırladığı etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi. 

Yıldırım Belediyesi, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Yıldırımlı çocukları birbirinden güzel etkinliklerle buluşturdu. Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’nda düzenlenen törene Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Bursa AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve vatandaşlar katıldı. Bayrak Alanı’nda gün boyunca yüzlerce çocuğu ağırlayan Yıldırım Belediyesi, gerçekleştirdikleri mehter, bando gösterisi, müzikli drama gösterileri, yüz boyama etkinliği ve tiyatrolarla miniklere unutulmaz bir bayram yaşattı. Müzisyen Zeynep Betül Akyıldız söylediği şarkılarla çocukları doyasıya eğlendirdi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Gözlerindeki pırıltıda ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz ve küçücük bedenlerinde atan kocaman yürekleriyle bizleri geleceğe taşıyan çocuklarımızın bayramı kutlu olsun. Milli egemenlik ve istiklal yolunda mücadele eden Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i, kahraman şehitlerimizi ve istiklal yolunda gazi olmuş ancak aramızdan ayrılmış gazilerimizi de rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” diye konuştu.