Tavuk

Yıldırım'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına Özel Cimnastik Müsabakası

GENÇ SPORCULARIN ARTİSTİK CİMNASTİK YETENEKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YILDIRIM’DA 23 NİSAN ÖZEL CİMNASTİK MÜSABAKASI

 YILDIRIM BELEDİYESİ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL ARTİSTİK CİMNASTİK YARIŞMASI DÜZENLEDİ.

YILDIRIM BELEDİYESİ, 2019 YILINDAN BU YANA NAİM SÜLEYMANOĞLU SPOR KOMPLEKSİ’NDE TOPLAM 24 BİN ÇOCUĞUN CİMNASTİK EĞİTİMİ ALMASINA İMKÂN SAĞLADI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM BELEDİYESİ OLARAK İLÇEMİZDE SPOR YAPMAYAN ÇOCUK KALMASIN DİYE TÜM YILDIRIM'A HİZMET VERECEK PROJELERİ ORTAYA KOYUYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel Artistik Jimnastik Yarışması düzenledi. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen turnuvaya 7-10 yaş grubu 180 sporcu katıldı.  Genç sporcuların artistik cimnastik yeteneklerini sergileme fırsatı buldukları yarışma ile minik cimnastikçiler, aylar süren çalışmalarının ardından zorlu rutinleri başarıyla tamamladı ve mükemmel bir performans sergiledi. Yarışmaya katılan sporculara madalyaları takdim edildi.

24 BİN ÇOCUĞA CİMNASTİK EĞİTİMİ

Müsabakaya katılan çocukları tebrik eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde haftanın 6 günü 3-9 yaş grubundaki çocuklara cimnastik eğitimi verdiklerini ifade etti. ‘365 Gün Spor Okulları’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Çocukların bedensel gelişimleri için son derece önemli olan cimnastik kursu sayesinde çocuklar, kas kemik yapılarını kuvvetlendiriyor, bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanmayı öğreniyor, duruş bozukluklarının önüne geçiyor. Çocuklar ayrıca eğitim dönemlerinde denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz koordinasyonu, sinir-kas koordinasyonu ve bedenlerini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazanıyor. Temel cimnastik eğitimlerinin yanında pandemi sürecinde sosyal ortamdan uzak kalan miniklerimizin evde biriktirdikleri negatif enerjinin atımını sağlamak, akranlarıyla iletişimini güçlendirmek ve annesinden bağımsız da bir şeyler yapabileceğinin farkına varmasına yardımcı olmak için Baby Cim eğitimlerini hayata geçirdik. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde verdiğimiz cimnastik eğitimleri ile evlatlarımızın sosyal yaşama eğlenceli bir giriş yapmalarına olanak sağlıyoruz. 2019 yılından bu yana 24 bin sporcumuza cimnastik eğitimi verdik” dedi.

Resim önizlemesi