Tavuk

Şimdi Seferberlik Zamanı

Bursa iş dünyası, orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar için örnek bir seferberliğe imza attı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin destekleriyle hazırlanan 6 araçlık yardım TIR’ı, Manavgat Afet Koordinasyon Merkezi’ne doğru yola çıktı.

 

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan ve 30’dan fazla şehirde çıkan yangınlar tek tek kontrol altına alınmaya çalışılırken, Türkiye’nin dört bir yanından yangın bölgesine giden ekipler de ara vermeden mücadelesine devam ediyor. Bursa iş dünyasının destekleriyle Bursa Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda hazırlanan 6 araçlık yardım konvoyu, vakit kaybetmeden bölgeye doğru harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi’nin ve iştiraklerinin hazırladığı temel ihtiyaç malzemesinin yanı sıra BTSO ve BEKSİAD tarafından hayırsever firmaların desteğiyle hazırlanan 2 TIR temel ihtiyaç malzemesi Manavgat’a gönderildi.

 

BURSA İŞ DÜNYASI SEFERBER OLDU

Erikli firması 45 ton içme suyu, Seyhanlar Market sağlık, temizlik ve kozmetik ürünleri, Yeşim firması hazır giyim ve ev tekstili ürünleri, Özdilek ev tekstili ürünleri, Seçkin Onur sağlık ve gıda malzemesinin yanı sıra Beyçelik, İpeker, Hayat Hastanesi gibi farklı sektörlerden 40’a yakın firma ile Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi esnafı yangın bölgeleri için başlatılan yardım kampanyasına katkı sağladı. Yardım TIR’larının uğurlanmasına, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Vildan Yılmaz Gürel, Ahmet Kılıç ve Atilla Ödünç, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, iş insanları ve belediye yetkilileri katıldı.

 

“MÜCADELE EDEN EKİPLERİN ARKASINDA DURMALIYIZ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan yangınları endişe ve üzüntüyle takip ettiklerini, Türk milletinin zor zamanlarda ne kadar yardımsever olduğunu bu süreçte bir kez daha gördüklerini ifade etti. Bursa iş dünyasının böylesi zor bir zamanda bölgenin ihtiyacına yönelik yardım kampanyası düzenlediğini anlatan Burkay, Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği kampanyadaki 6 TIR’ın 2’sini BTSO olarak hazırladıklarını dile getirdi. Ev tekstili, bebek, çocuk ve kadın ürünleri, bölgeden gelen taleplere göre belirlediklerini kaydeden Burkay “İş dünyasına ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Kapalı çarşı esnafımızdan sanayicilerimize kadar iş dünyası temsilcilerimiz hızlı bir aksiyon alarak yardım kampanyası için örnek bir duruş sergiledi. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak için BTSO olarak vatandaşlarımızın yanındayız. Bölgedeki oda ve borsa başkanlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bunu atlatacağız. Bölgede mücadele eden herkese teşekkür ediyorum. Ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde felaketle mücadele eden ekiplerin arkasında durmalıyız. Rabbim böyle afetleri ülkemize bir daha yaşatmasın inşallah.” diye konuştu.

 

“BURSA HER ZAMAN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR”

Bursa’nın güçlü bir şehir olduğunu ve güçlü bir Büyükşehir Belediyesi’ne sahip olduğunu söyleyen Başkan Alinur Aktaş, 30 personelin ve 13 aracın bölgede bulunduğunu hatırlattı. Hazırlanan 6 araçlık yardım konvoyunu da yola çıkardıklarını belirten Başkan Aktaş, “Malzemeleri özellikle bölgeyle irtibat kurarak belirledik. Bir koordinasyon içerisinde çalışmaları yürüttük. BTSO başta olmak üzere işadamlarımızdan güç alarak yapılanmaya girdik. BTSO ve BEKSİAD nezdinde katkı koyan tüm firmalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bursa hayırsever bir şehirdir. Bursa her zaman üzerine düşeni yapmıştır. İzmir, Elazığ ve Malatya depremlerinde, Van’daki çığ felaketinde, Karadeniz’deki sel felaketinde de üzerine düşeni yapmıştır.” diye konuştu.