Tavuk

Gemlik'te Kemal Kılıçdaroğlu Yüzde 50.71 Oy Aldı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Gemlik'te yüzde 50.71 oy alarak birinci oldu. Sonuçla ilgili açıklama yapan CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu, "Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, ilçemizde Türkiye ortalamasının yüzde 2.88 puan üzerinde oy aldı." dedi.

Aksu'nun açıklaması şu şekilde;     Değerli Gemlikli hemşehrilerimiz,

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini geride bıraktık. Seçim takviminin açıklandığı günden bu yana yoğun bir seçim dönemi gerçekleştirdik. İlçemizin tüm mahallelerine, tüm sokaklarına gittik. On binlerce hemşehrimizin elini sıktık, projelerimizi anlattık. Öte yandan özellikle sosyal medya kanallarında etkileşimlerimizi arttırarak birebir ulaşamadığımız seçmenlerimize internet aracılığıyla ulaşmaya çalıştık.

Ülke çapında arzu ettiğimiz sonuca ulaşamasak da ilçemizde önemli bir başarıya imza attık. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Gemlik'te, 40 bin 87 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 50.71 ile yarışı önde tamamladı. Kılıçdaroğlu, birinci turda 37 bin 581 oy alarak yüzde 45.88 ile yarışı ikinci tamamlamıştı. İkinci turda Gemlik'te oylarını 2506 arttıran Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 1118 oy fark attı. Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, ilçemizde Türkiye ortalamasının yüzde 2.88 puan üzerinde oy aldı. Oy tercihini bizden yana kullanan tüm Gemliklilere teşekkür ederiz.

Mücadelemiz sona ermemiştir. Önümüzde yerel seçimler bulunmaktadır. Şimdi hedefimiz, 2019 yılında kazandığımız yerel seçim başarısını koruyarak yüzde ellinin üzerinde oyla belediye seçimini yeniden kazanmaktır. Bu konuda hemşehrilerimize, seçmenlerimize güvenimiz tamdır.

Seçimlerin ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, ihtiyacımız olan ekonomik rahatlık, hak, hukuk ve adalet için durmadan çalışacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.