Tavuk

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Konser

BURSA ZEKİ MÜREN GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MEST EDEN KONSER

Ulusal ve uluslararası alanda aldığı başarılarla Türkiye’nin en önemli okulları arasında yer alan Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılını muhteşem bir gece ile noktaladı. Öğrencilerin koro, solo ve orkestra performansları ile düzenlenen yıl sonu konserinde alkış tufanı koptu.

Bursa’da 1990 yılında kurulduktan sonra, yetiştirdiği sanatçılar ve yarışmalarda aldığı ödüllerle Türkiye’nin en prestijli okulları arasında yer alan Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, Merinos AKKM’de yıl sonu konseri düzenledi. Düzenlenen konsere Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürü Remzi Ayaz, müdür yardımcıları, öğretmenler, öğrenci velilileri ve çok sayıda müzik sever katıldı. Koro ve solo performanslarla geçen gecede yeteneklerini sergileyen öğrenciler, konsere gelenlere müzik ziyafeti yaşattı. Dönem boyunca aldıkları müzik eğitimini öğretmenleri ile sahneye yansıtan öğrenciler, izleyenleri mest etti. Birbirinden zorlu eserleri, başarıyla icra eden öğrenciler, seyircilerden tam not aldı.

REMZİ AYAZ, “ÇOCUKLARIMIZ YETENEKLİ, ÖĞRETMENLERİMİZ ÖZVERİLİ”

Okul Müdürü Remzi Ayaz yaptığı konuşmasında, “Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, yaptığı her organizasyonla adından söz ettiriyor. 1990 yılında kurulan Lisemiz, o günden bugüne bir çok başarı elde etti. Türk müziğine önemli isimleri kazandıran okulumuz katıldığı yarışmalarda aldığı derecelerle de Türkiye’nin en prestijli okulları arasında yer almayı başardı. Bu yıl 31’incisini düzenlendiğimiz yıl sonu konserimiz yine keyifli anlara sahne oldu. Çocuklarımız yetenekli, onları eğiten öğretmenlerimiz de özverili olunca ortaya böyle güzel çalışmalar çıkıyor. Çocuklarımızın her zaman arkasında duran velilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bu organizasyonların yapılması kolay değil. Arkasında bir çok emek var. Emeği geçen tüm öğrencilerime ve öğretmenlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizleri her organizasyonumuzda destekleyen her yardıma ihtiyacımız olduğunda destek veren Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve değerli Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ve aramızda bulunan Başkan Vekilimiz Fethi Yıldız’da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

FETHİ YILDIZ, “BU GENÇLERİN HER ZAMAN ARKASINDA OLACAĞIZ”

Türk gençlerinin bu kadar yetenekli olduğunu görmenin ayrı bir gurur verdiğini ifade eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, “Gençlerimiz her alanda başarılı. Bugün sahneye çıkan pırıl pırıl evlatlarımız bizleri fazlasıyla mest etti. Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaran öğretmenlerimizi ve onları bu yolda destekleyen tüm velilerimizi tebrik ediyorum. Bazıları Türk gençliği nereye gidiyor diye soruyor. İşte Türk gençliği burada… Gönlünü ortaya koyan bir nesille karşı karşıyayız. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman bu gençlerin arkasında olacağız. Desteklerimiz her zaman sürecek. Bu güzel gecede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi