Tavuk

Yüzme Bilmeyen Kalmayacak Yıldırım'da

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN, ‘YILDIRIM’DA YÜZME BİLMEYEN KALMASIN’ PROJESİ KAPSAMINDA ŞÜKRANİYE VE SIRACEVİZLER MAHALLESİ’NE KURDUĞU PORTATİF HAVUZLARDAN BİN 920 ÇOCUK YARARLANIYOR.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ÇOCUKLARIMIZIN FİZİKSEL VE SOSYAL GELİŞİMİ İÇİN YÜZME OLDUKÇA ÖNEMLİ.  BU KAPSAMDA KURDUĞUMUZ PORTATİF HAVUZLARDA HEM ÇOCUKLARIMIZA YÜZME ÖĞRETİYORUZ HEM DE YÜZME SPORUNU SEVDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.”

Bursa- Yıldırım Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesine tam destek veriyor. Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu ve Şehit Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen Ortaokulu bahçesine kurulan portatif havuzlarda 6-13 yaş grubu çocuklar yüzme öğreniyor. Temizlik, hijyen, bakım ve eğitim hizmetlerinin Yıldırım Belediyesi tarafından verildiği havuzlardan bin 920 öğrenci yararlanıyor. 

ALTIN KULAÇLARA DESTEK

Yüzme sporunun çocuklar için çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bakanlığımızın ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesini çok değerli buluyor ve elimizden gelen desteği veriyoruz. Yüzme sporu çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimi için çok önemli. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak evlatlarımıza hem yüzme öğretiyoruz hem de yüzme sporunu sevdirmeye çalışıyoruz. 12x20 ebatında ve 125 cm derinliğinde olan havuzlarımızdan toplamda bin 920 çocuğumuz faydalanıyor. Çocuklarımızın geleceği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Resim önizlemesi