Tavuk

Yıldırım'ın Yolları Ve Ağları Genişliyor

 

-YILDIRIM BELEDİYESİ, İLÇEDEKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN YOL YAPIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

-YILDIRIM BELEDİYESİ, MİMARSİNAN MAHALLESİ MEYDAN SOKAK DEVAMINDA BAĞLANTI YOLU AÇARAK BÖLGEYE ALTERNATİF YATAY YOL KAZANDIRDI.

-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “ULAŞILABİLİR ŞEHİR YILDIRIM HEDEFİMİZ DOĞRULTUSUNDA İLÇEMİZE YENİ ULAŞIM AKSLARI KAZANDIRIYORUZ.”

Yıldırım Belediyesi, ‘ulaşım hamlesi’ kapsamında ilçeye yeni ulaşım arterleri kazandırmaya devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi, şehrin ulaşım konforunu arttırarak trafik yoğunluğunu azaltacak ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdürüyor.  İlçeye yatay ve dikey yeni yolların kazandırılması için çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, Mimar Sinan Mahallesi Meydan Sokak’ta imar çalışmalarını sürdürüyor. Kamulaştırma çalışmaları devam eden bin 100 metrekarelik imar yolu kısa süre içerisinde tamamlanarak asfalt ve kaldırım çalışmalarına başlanacak.

HAYATI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’a hizmet için yola çıkarken hemşehrilerimize daha ulaşılabilir bir Yıldırım sözü vermiştik. Bunun için şehrimizin en önemli gündemi olan trafik ile ilgili Yıldırım Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mimar Sinan Mahallesi’ne Meydan Sokağın yapılmasıyla birlikte ilçemize yatay bir yol kazandırmış olduk. Bu noktada Yıldırım Belediyesi olarak dönüşüm çalışmalarıyla yeni yolların kazandırılması, kamulaştırma çalışmalarıyla yol üzerindeki binaların kamulaştırılması ve mevcut kamu arazilerinden belli tahsislerin alınarak yol işlemlerinin yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak hizmetleri üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.