Tavuk

YILDIRIM’IN CADDE VE SOKAKLARI GÜZELLEŞİYOR

Cadde ve sokaklardaki tamir, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, kaldırım, tretuvar ve parke taşı uygulama çalışmalarıyla şehri modern bir yapıya kavuşturmaya devam ediyor.

Şehir estetiğine yönelik çalışmalarıyla cadde ve sokakların çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, ilçedeki yaşam standartlarını yükseltmek adına altyapı hizmetlerini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Yıldırım Belediyesi ekipleri tarafından Şükraniye Mahallesi Kütüphane Sokak ve Baruthane Mahallesi Barutluk Caddesi’nde yürütülen tretuvar, kaldırım ve parke taşı uygulama çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Yürütülen çalışmalar kapsamında 2 bin metrekare parke, bin 500 metre de bordür uygulaması yaptı. Öte yandan ekipler, çalışmalarına ağırlık verdiği merkezlerin yanı sıra ilçenin diğer bölgelerinde yapılan tespitler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda nokta tamir konusunda çalışmaya devam ediyor. İşletmelerin yoğun olduğu, özellikle ağır araçların ürün bırakmak için girdiği sokaklar tahribata uğrarken, vatandaşların takılıp düşmelerine ya da yağmur sularının üzerlerine sıçramasına neden olan tahribatlar, onarım ekiplerince gideriliyor.

YILDIRIM’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Cadde ve sokaklardaki her türlü eksikliği tespit ederek planlanan programlar dahilinde iyileştirmeler yaptıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’daki yaşam standartlarını üst seviyeye çıkararak vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Mahallelerimizi cadde ve sokaklarıyla, çevre düzeniyle, çocuk oyun alanları ve parklarıyla yaşanabilir hale getirerek, vatandaşlarımızın sosyal yaşam kalitesini yükseltiyoruz. Yıldırımlı vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için titiz çalışmalar yürütüyoruz. Yıldırım’ın en önemli sorunlarından biri olan ulaşım sorununu da yaptığımız yol yenileme çalışmalarıyla gideriyoruz. Hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.