Tavuk

Yıldırım'dan Sevgi Eli Kampanyasıyla Depremzede Çocuklara Oyuncak Moreli

-YILDIRIM’DAN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA BİR PAKET MUTLULUK

DEPREMİN YARALARINI SARMAK İÇİN AFET BÖLGESİNE YARDIM TIRLARI VE GÖNÜLLÜ EKİPLERİNİ GÖNDEREN YILDIRIM BELEDİYESİ,  ‘YILDIRIM’DAN SEVGİ ELİ’ SLOGANIYLA BAŞLATTIĞI KAMPANYA İLE DEPREM BÖLGESİNDEKİ MİNİK KALPLERİ SEVİNDİRECEK.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “EVLATLARIMIZA DEPREMİ HATIRLATMAYAN OYUNCAKLAR, MASAL VE BOYAMA KİTAPLARI, BOYA KALEMLERİ, KİTAP VE BENZERİ OYUN MALZEMELERİ ULAŞTIRARAK DEPREMİN OLUŞTURDUĞU KORKUYU BİR NEBZE OLSUN AZALTMAK İSTİYORUZ. ÇOCUK OYUNLA İYİLEŞİR, OYUNLA KENDİNİ TEDAVİ EDER.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerin ardından ‘Yıldırım’dan Sevgi Eli’ sloganıyla afet bölgesindeki minikler için oyuncak kampanyası başlattı.

Depremin yaralarının bir an önce sarılması için seferber olan Yıldırım Belediyesi, depremzede çocukları da unutmadı. Başlatılan kampanya ile toplanacak oyuncak, kitap, resim defteri ve boya kalemleri, bölgedeki deprem mağduru çocuklara ulaştırılacak. Kampanyaya destek vermek isteyen Yıldırımlı vatandaşlar yeni veya sağlam ürünlerini Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ndeki bağış noktasına bırakabilecek.

7’den 70’e tüm vatandaşları ‘Yıldırım’dan Sevgi Eli’ kampanyasına davet eden Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Çocuklarımızı yaşadıkları bu büyük travmadan biraz olsun uzaklaştırmak amacıyla oyuncak kampanyası başlattık. Evlatlarımıza depremi hatırlatmayan oyuncaklar, masal ve boyama kitapları, boya kalemleri, kitap ve benzeri oyun malzemeleri ulaştırarak depremin oluşturduğu korkuyu bir nebze olsun azaltmak istiyoruz. Çocuk oyunla iyileşir, oyunla kendini tedavi eder. Depremzede kardeşlerinin derdiyle dertlenen ve afetin yaşandığı ilk andan itibaren destek olan büyük Yıldırım ailemize ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Resim önizlemesi