Tavuk

Yıldırım'da Vatandaşa Ücretsiz Psikoloji Danışmanlık Hizmeti Veriyor

-YILDIRIM’DA VATANDAŞA YADEM DESTEĞİ

YILDIRIM BELEDİYESİ AİLE DANIŞMANLIK EĞİTİM MERKEZİ İLE (YADEM), İLÇE SAKİNLERİNE ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR.

-YADEM’DE, GERİDE KALAN SON 1 YILDA 3 BİN 574 KİŞİYE 4 BİN 28 SEANS PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLDİ.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “MUTLU VE HUZURLU BİR TOPLUM OLUŞTURMAK İÇİN MUTLU VE HUZURLU AİLELER OLMASI GEREKİR. BİZDE YILDIRIM BELEDİYESİ OLARAK BUNUN ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, bünyesinde oluşturduğu Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezi (YADEM) ile ilçe sakinlerine destek olmaya devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi, bireylerin hayatın içerisinde karşılaştığı sosyal sorunları önlemek ve aile içerisinde yaşanan sorunları çözüme kazandırmak amacıyla ilçe sakinlerine psikolojik destek hizmeti sağlıyor. Çocuk, genç, kadın ve ailelere sosyolojik, psikolojik ve kişisel gelişim konularında destek vermek ve bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla danışmanlık hizmeti veren Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezi’nde 2022 yılında 3 bin 547 kişiye 4 bin 28 seans danışmanlık hizmeti sağlandı. Kadrosunda 2 psikolog ve 3 aile danışmanı bulunan Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezi Birimi, seanslarda çocuk ve ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı ve yetişkin danışmanlığı konularında vatandaşlara destek sağlıyor.

ÖRNEK HİZMET

Yıldırım Belediyesi olarak öncelikli hizmet anlayışlarının merkezinde insan olduğunu belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Dolayısıyla önce insan diyerek sosyal belediyecilik anlayışı ile her zaman hemşehrilerimizin yanında olmaya, onların her türlü sıkıntılarında destek olmaya gayret ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde hayata geçirdiğimiz Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezimiz de bu kapsamda önemli çalışmalara imza atıyor. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetimiz sosyal belediyecilik alanında yürüttüğümüz hizmetler içerisinde örnek bir çalışma. Yıldırım Belediyesi olarak ilçe sakinlerimize destek olacak projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi