Tavuk

Yıldırımda Uyumayan Kütüphanede Öğrenciler Ders Çalışıyor

-UYUMAYAN KÜTÜPHANEDE DERS ÇALIŞMAK ÖĞRENCİLERDEN, İFTAR VE SAHUR BELEDİYEDEN

 -YILDIRIM BELEDİYESİ, MÜMİNE ŞEREMET VE MİMAR SİNAN UYUMAYAN KÜTÜPHANESİ’NDE SABAHA KADAR KİTAP OKUYUP DERS ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERE İFTAR VE SAHUR İKRAMI YAPIYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 500 BİNİ AŞKIN GENCİMİZİ MİSAFİR ETTİĞİMİZ UYUMAYAN KÜTÜPHANELERİMİZDE RAMAZAN AYINDA BİNLERCE GENCİMİZLE İFTAR VE SAHUR SOFRALARINI PAYLAŞIYORUZ.”

BURSA- Yıldırım’da Ramazan bereketi Uyumayan Kütüphaneleri de sardı. Yıldırım Belediyesi, 7-24 açık olan Mümine Şeremet ve Mimar Sinan Uyumayan Kütüphanesi’nde ders çalışan öğrencilere, iftar ve sahur ikram ediyor.

Yıldırım Belediyesi, açıldığı günden bu yana yüzbinlerce gencin uğrak mekanı haline gelen Uyumayan Kütüphanelerde Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur ikramında bulunuyor. Her gün bin öğrenciye hem iftar ve hem sahur hizmeti verilen kütüphanelerde vakit gelince iftarını açan ve sahurlarını yapan öğrenciler sonrasında ders çalışmaya devam ediyor. İftarda çorba, yemek, pilav, tatlı, içecek ve hurma, sahurda; çorba, börek, sandviç, simit, çay, meyve suyu gibi Ramazan’a uygun menülerle öğrencilere çeşitli ikramlar yapan Yıldırım Belediyesi, kütüphaneleri bir an olsun boş bırakmayan öğrencileri iftar ve sahur sofrasında misafir ediyor. Bereket ve bolluk ayında yapılan bu ikramlardan öğrencilerden çok öğrencilerin aileleri memnun kalıyor. 

365 GÜN 24 SAAT DOLU DOLU HİZMET

Yıldırım Belediyesi olarak böylesi mekanları gençlerin istifadesine sunduklarından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Ramazan ayı boyunca uyumayan kütüphanelerimizde her gün öğrencilerimize iftar ve sahur ikramı yapıyoruz. Öğrencilerimizden memnuniyet içeren geri dönüşler alıyoruz. Öğrenci dostu bir anlayışla; 7-24 yaşayan kütüphane formatında, evlatlarımıza ev ortamında ders çalışma imkanı sağlıyoruz. Katılım sayısı da oldukça yüksek. Onlara, dışarı çıkmalarına gerek kalmadan, ihtiyaçlarını giderecekleri bir mekân sağladık. Uyumayan Kütüphanelerimizi bu anlamda birer sosyal yaşam merkezi haline getirdik. Açıldığı günden bu yana 500 bini aşkın gencimizi misafir ettiğimiz Uyumayan Kütüphanelerimizde Ramazan ayında da yüzlerce gencimizi ağırlıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak gençlerimize iftar ve sahur ikramında bulunuyor, onlarla aynı sofraları paylaşıyoruz” dedi.

Resim önizlemesi