Tavuk

Yıldırım'da Tekne Orucu Tutan Çocuklara İftarı Erken Açma Vakti

YILDIRIMLI ÇOCUKLAR SERTAÇ ABİ İLE CAMİ BULUŞMALARINDA

-YILDIRIM BELEDİYESİ, YOUTUBER SERTAÇ GÜNGÖR’ÜN KATILIMIYLA TEKNE ORUCU TUTAN MİNİKLER İÇİN İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “EVLATLARIMIZI ORUCA ÖZENDİREN TÜM AİLELERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM. YARIM GÜNLÜK ORUÇLARINI TUTUP, İFTAR ETKİNLİĞİMİZE KATILAN TÜM ÇOCUKLARIMIZI DA KUTLUYORUM.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında Youtuber Sertaç Güngör’ü Yıldırımlı miniklerle buluşturdu.

Yıldırım Belediyesi, ‘Ramazan Birlikte Güzel’ sloganıyla sevilen isimleri ilçe sakinleriyle bir araya getirmeye devam ediyor. Çocukların çok sevdiği Youtuber Sertaç Abiyi, Yıldırım Bayezid Cami’nde sevenleriyle buluşturan Yıldırım Belediyesi, Ramazan ruhunu yaşatmak adına tekne orucu iftarı düzenledi. Çocuklar oruçlarını öğle ezanının okunmasıyla açtı. İftar sonrası Hacivat-Karagöz gösterileri ile minikler doyasıya eğlendi. Yayınladığı videolarla milyonlarca kez izlenen ve çocukların 'Sertaç Abisi' olmayı başaran Sertaç Güngör, dijital mecraları kullanma üzerine çocuklarla sohbet edip miniklerden gelen soruları cevapladı.

Oruçlarını açan çocukların heyecanını paylaşan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Anadolu'nun unutulmaya yüz tutmuş eski ve köklü geleneği olan tekne orucu etkinliğini evlatlarımız her Ramazan heyecanla karşılıyor. Yıldırım Belediyesi olarak evlatlarımıza orucu ve ibadeti sevdirmek amacıyla bu yıl da tekne orucu etkinliği düzenledik. Ağaç yaş iken eğilir demiş atalarımız. Bu yüzden çocuklarımızı erken yaşta ibadete alıştırmak çok önemli. Evlatlarımızı oruca özendiren tüm ailelerimizi tebrik ediyorum. Yarım günlük oruçlarını tutup, iftar etkinliğimize katılan tüm çocuklarımızı da kutluyorum. Ramazan’ın feyzi ve bereketi hanelerinizden eksik olmasın” dedi. 

Resim önizlemesi