Tavuk

Yıldırımda Sağlıklı Yaşama Adım Yürüyüşü

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN, 10 MAYIS DÜNYA HAREKETLİLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ORGANİZASYONDA KATILIMCILAR, VAKIF BERA KENT PARKI’NDA YÜRÜDÜ.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “DÜNYA SAĞLIK İÇİN HAREKET ET GÜNÜ KAPSAMINDA SAĞLIKLI VE ZİNDE BİR YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜK. SİZ DE YÜRÜYEREK SAĞLIĞINIZ İÇİN BÜYÜK BİR ADIM ATIN.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, 10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüme etkinliği gerçekleştirdi. Vakıf Bera Kent Parkı’nda yapılan etkinliğe Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz, Yıldırım İlçe Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ferhat Ekinci ve öğrenciler katıldı.

Hareketli yaşama katkı sunmak için birçok çalışma yürüttüklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Hareketsizliğe bağlı hastalıklar ve sağlık sorunları gün geçtikçe artıyor. Bunun en önemli nedeni değişen yaşam biçimleri. Bütün gün

oturarak çalışma, evden çıkmama, TV-bilgisayar bağımlılıkları hareket etmemize engel oluyor. Bu durum da obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkları artırmıştır. Her yaştan hemşehrimizi hareketli yaşama davet ediyoruz. Sadece davetle kalmıyor, hareketli yaşamın altyapısını da oluşturuyoruz. Yıldırım’a, parklar, mesire alanları, spor tesisleri kazandırıyoruz. Her işin başı sağlık. Dünya Hareketlilik Günü’nde farkındalık oluşturmak için hemşehrilerimizle birlikte Vakıf Bera Kent Parkı’nda yürüdük. Dünya Hareketlilik Günü dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz yürüyüşün her güne yayılmasını temenni ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi