Tavuk

Yıldırım'da Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi'nde Sona Geliyor

MİMAR SİNAN ÇOCUK KÜTÜPHANE’SİNDE, ÇOCUKLAR KİTAP OKUYABİLECEK, ZEKÂ OYUNLARI VE UYGULAMALI AKTİVİTELERLE EĞLENCELİ VAKİT GEÇİREBİLECEK.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “KÜÇÜK OKURLARIMIZA ÖZGÜN, BAĞIMSIZ ALANDA MODERN VE KONFORLU DİZAYNIYLA KAZANDIRACAĞIMIZ ÇOCUK KÜTÜPHANEMİZ, 5 BİN ESERLİK KOLEKSİYONU VE PLANLANAN ATÖLYE PROGRAMLARIYLA MİNİKLERİMİZİN UĞRAK MEKÂNI HALİNE GELECEK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi’nin, ilçeye kazandıracağı ilk çocuk kütüphanesi Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi’nde çalışmaların yüzde 90'ı tamamlandı.

Yıldırım Belediyesi, konsept kütüphanelerine bir yenisini ekleyerek ilçenin ilk çocuk kütüphanesini Yıldırım’a kazandırmaya hazırlanıyor. Çalışmaların yüzde 90’ının tamamlandığı Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi kısa süre içerisinde tamamlanıp minik kitap kurtlarının hizmetine açılacak. 6-13 yaş grubuna hitap edecek kütüphanenin bünyesinde; 5 bin kitap bulunuyor.

Bireylerin erken yaşta kitapla ve kütüphaneyle tanıştırılmasının önemli olduğunun altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Küçük okurlarımıza özgün, bağımsız alanda modern ve konforlu dizaynıyla kazandıracağımız çocuk kütüphanemiz 5 bin eserlik koleksiyonu ve planlanan atölye programlarıyla miniklerimizin buluşma noktası olacak. Gelecek nesillerimize bırakacağımız en anlamlı miraslarımız arasında yerini alacak olan, ülkemizi ve insanlığı daha ileriye, daha iyiye taşıyacak bilgilerin ve fikirlerin üretilmesinde önemli bir rol oynayacağına inandığımız kütüphanelerimiz ilçemizin eğitim imarına büyük katkı sağlayacak. Çalışmaların yüzde 90’ını tamamladığımız Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi’ni kısa süre içerisinde Yıldırım’a kazandıracağız” dedi.

Resim önizlemesi