Tavuk

Yıldırım'da Dünya Çevre Günü

YILDIRIM BELEDİYESİ, 'DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ'NDE ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA CUMALIKIZIK ORMAN PARKI’NDA ATÖLYE VE STANTLARIN YER ALDIĞI BİR DİZİ ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: ÇOCUKLARIMIZA DAHA YEŞİL VE SAĞLIKLI BİR YILDIRIM BIRAKABİLMEK İÇİN TÜM HIZLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ. MAVİ VE YEŞİL RENKLERİN DAİMA HÂKİM OLDUĞU, İNSANLARIMIZIN TEMİZ VE DOĞAL BİR ÇEVREDE MUTLU VE HUZURLU YAŞADIĞI BİR GELECEK DİLEĞİYLE TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM.”

BURSA- Hayata geçirdiği faaliyetlerle miniklere çevre bilincini aşılayan Yıldırım Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nde Yıldırım’daki çocuklara unutulmaz anlar yaşattı.

Yıldırım Belediyesi 'Dünya Çevre Günü' etkinlikleri kapsamında Cumalıkızık Orman Parkı’nda atölye ve stantların yer aldığı bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Düzenlenen organizasyona; Bursa Vali Yardımcısı Kadir Sertel Otcu, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ersan Aytaç, Yıldırım Belediyesi Başkan Vekili Selim Yolgeçen, İl Milli Eğitim Yardımcısı Yunus Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Protokol konuşmalarıyla başlayan program anaokulu öğrencilerinin sıfır atık defilesi ve dans gösterisi ile devam etti. Alanda sıfır atık ileri dönüşüm atölyesi sergisi, yüz boyama etkinliği, tekstil atıklarından toka ve çanta yapıldı. Minikler, kurulan sıfır atık parkurunda mavi kapaklarla seksek ve geri dönüşüm toplama oyunu ile eğlenerek öğrenirken; çevreci maskot Yıldırım Can ile doyasıya eğlendi. Programa katılan çocuklara çevre müfettişi rozeti verilen etkinlik minik çevre dostlarından ve ailelerinden tam not aldı.  Organizasyon kapsamında çocuklara bez çanta ile tohumlu kalem hediye edildi. Sıfır atık çalışmaları ile Yıldırımlı vatandaşları bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Çocuklarımıza daha yeşil ve sağlıklı bir Yıldırım bırakabilmek için tüm hızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mavi ve yeşil renklerin daima hâkim olduğu, insanlarımızın temiz ve doğal bir çevrede mutlu ve huzurlu yaşadığı bir gelecek dileğiyle herkesin Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum”

Resim önizlemesi