Tavuk

Yıldırım'da Cep Herkül'ü Anıldı

YENİ NAİMLER’ YILDIRIM’DA YETİŞİYOR

-YILDIRIM BELEDİYESİ NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN VEFATININ 5’İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE OLİMPİYAT ŞAMPİYONUNUN İSMİNİN YAŞATILDIĞI NAİM SÜLEYMANOĞLU SPOR KOMPLEKSİ’NDE TEMSİLİ HALTER KALDIRMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ. 

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “TÜRK MİLLETİ OLARAK NAİM GİBİ BİR ŞAMPİYONA SAHİP OLMAYI HEP GURURLA TAŞIDIK. BÜYÜK ŞAMPİYONUMUZA VEFA BORCUMUZ OLARAK TESİSİMİZDE 'YENİ NAİM'LER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”

-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “BULGARİSTAN'DA ZULME MARUZ KALAN SOYDAŞLARIMIZIN SESİ OLAN VE YARIM ASIRLIK ÖMRÜNE NİCE BAŞARILAR SIĞDIRAN NAİM SÜLEYMANOĞLU'NU RAHMETLE ANIYORUM. YILDIRIM BELEDİYESİ OLARAK ÜLKEMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK SPORCULARI DESTEKLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ.”

BURSA- Türk spor tarihinin en başarılı sporcularından olan ve 46 Dünya rekoru kıran milli halterci Naim Süleymanoğlu vefatının 5’inci yılında Yıldırım’da özel bir organizasyon ile anıldı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, halter tarihinin en genç dünya şampiyonu olan Naim Süleymanoğlu’nun vefatının 5’inci yıl dönümünde ismini olimpiyat şampiyonundan alan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde halterci sporcularla bir araya geldi. Genç sporcularla sohbet ettikten sonra minder başına geçen Başkan Oktay Yılmaz, düzenlenen etkinlikte halter kaldırdı. Renkli görüntülere sahne olan organizasyon katılımcılardan tam not aldı.

SPORA VE SPORCUYA DESTEK

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, spor tarihine adını altın harflerle yazdıran merhum Naim Süleymanoğlu’nun adını Bursa'nın en büyük spor kompleksi olan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde yaşattıklarını ifade etti. 

Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak, Naim Süleymanoğlu'nu nam-ı diğer Cep Herkülü'nü anmak için temsili halter kaldırma etkinliği düzenledik. Türk milleti olarak Naim gibi bir şampiyona sahip olmayı hep gururla taşıdık. Büyük şampiyonumuza vefa borcumuz olarak tesisimizde 'Yeni Naim'ler yetiştirmeye devam edeceğiz. Bulgaristan'da zulme maruz kalıp soydaşlarımızın sesi olan ve yarım asırlık ömrüne nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu'nu rahmetle anıyorum. Yıldırım Belediyesi olarak ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek sporcuları desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

--