Tavuk

Yıldırım'da Can Dostları Emin Ellerde

YILDIRIM BELEDİYESİ, 2019 YILINDAN BU YANA 35 BİN 772 SOKAK HAYVANINI TEDAVİ EDERKEN, 2 BİN 892 CAN DOSTUNU DA SICAK YUVAYA KAVUŞTURDU. 

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM BELEDİYESİ OLARAK BİR YANDAN ŞEHRİN DOĞASINI KORURKEN DİĞER YANDAN DA KENTİMİZDE YAŞAYAN CANLILARA SAHİP ÇIKIYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret edip gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarına şefkat elini uzatıyor. Can dostlarının beslenme, barınma ve tedavi gibi ihtiyaçlarını karşılayan Yıldırım Belediyesi, sahiplendirme çalışmalarıyla da sokak hayvanlarını sıcak yuvalara kavuşturuyor.  Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2019 yılından bu yana toplamda 35 bin 772 hayvanı tedavi ederken, 2 bin 892 hayvanı da sahiplendirdi. Öte yandan ekipler, ilçedeki kedi evleri, otomatik ve mekanik yemlikler, panel telle çevrili beslenme odakları, su odakları ve şehrin muhtelif yerlerine periyodik olarak kedi ve köpek maması, yem ve su bırakıyor.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bir kap yemek ve suyun sokak hayvanları için hayati öneme sahip olabileceğini belirtti. Başkan Oktay Yılmaz, ilçede yaşayan her canlıyı düşündüklerini vurgulayarak, “Bizim sadece hemşehrilerimize karşı görevlerimiz yok. Doğaya ve sokak hayvanlarına karşı da sorumluluklarımız var. Yıldırım Belediyesi olarak bir yandan şehrin doğasını korurken diğer yandan da şehirde yaşayan canlılara sahip çıkıyoruz.  Sokak hayvanlarının bu süreci hayatlarını kaybetmeden atlatması için üzerimize bazı sorumluluklar düşüyor. Yapacağımız ufak fedakârlıklar, sokaktaki dostlarımızın hayata tutunmasına büyük katkı sağlıyor. Sokak hayvanlarının beslenmesi için vakıflar kuran, bir kültürün temsilcileri olarak hep birlikte sokaklarda yaşayan sessiz dostlarımıza sahip çıkalım” diye konuştu.