Tavuk

Yıldırımda Büyük Kentsel Dönüşüm

MİMARSİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLESİ 

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN, ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TARAFINDAN REZERV ALANI OLARAK İLAN EDİLEN YAKLAŞIK 6 BİN METREKARELİK ALANDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ MİMARSİNAN MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.   

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “3 BLOKTAN OLUŞAN PROJEMİZDE, BİNALARIMIZ ZEMİN ÜSTÜ 5 KAT OLACAK ŞEKİLDE İNŞA EDİLECEK VE YATAY MİMARİ ANLAYIŞIMIZI YANSITACAK. TOPLAM 131 KONUTUN YER ALACAĞI PROJEDE; 2 BİN 118 METREKARE İŞYERİ, 600 METREKARE PARK ALANI VE OTOPARK YER ALACAK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından rezerv yapı olarak ilan edilen yaklaşık 6 bin metrekarelik alana sahip Mimarsinan Mahallesi 8019 ada 1 parsel kentsel dönüşüm projesi çalışmalarının yüzde 30'u tamamlandı.

“YAŞAMI DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

Yıldırım Belediyesi Başkanı Oktay Yılmaz, insanlara güvenli konutlardan oluşan sosyal donatı alanlarıyla desteklenmiş, gelişmiş ulaşım ağına sahip yaşam alanları oluşturmak için Yıldırım'ın farklı noktalarında eş zamanlı özgün kentsel dönüşüm projeleri uyguladıklarının altını çizdi. Vatandaşların tamamı ile uzlaşma sağlanan proje kapsamında bölgeye sadece yeni binalar inşa etmekle kalmayıp sosyal donatı alanları, otopark ve yeşil alanlar kazandıracaklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Mimarsinan Mahallesi 8019 ada 1 parsel kentsel dönüşüm proje alanı üzerinde bulunan 13 bina, 32 bağımsız bölüm, 33 hak sahibi ile yüzde 100 uzlaşı ile yıkıldı. İnşaat çalışmaları süren proje kapsamında zemin üstü 5 kat olacak şekilde 3 blok inşa edilecek. Toplam 131 konutun yer alacağı projede; 2 bin 118 metrekare işyeri, 600 metrekare park alanı ve 110 araçlık otopark bulunacak. Yıldırım’ın dört bir yanında sadece binaları değil yaşamı değiştirecek önemli kentsel dönüşüm planlarımız var. Yıldırım için büyük düşünüyor, büyük dönüşüyoruz” dedi. 

Resim önizlemesi