Tavuk

Yıldırımda Belediye Marketlerdeki Haksız Fiyat Artışlarına İzin Vermiyor

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN ‘FAHİŞ FİYAT’ DENETİMİ

-YILDIRIM BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, İLÇE GENELİNDEKİ MARKETLERDE FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARINA YÖNELİK DENETİM GERÇEKLEŞTİRİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, YILDIRIMLILARIN HAKKINI VE SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYOR. VATANDAŞIMIZI MAĞDUR EDEREK, HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAMAK İSTEYEN HİÇ KİMSEYE FIRSAT VERMEYECEĞİZ.” 

BURSA- Yıldırım Belediyesi, ilçe genelindeki marketlerde fahiş fiyat artışlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor. 

Gıda ve temel tüketim ürünlerinin satıldığı marketlere yönelik haksız fiyat artışı denetimi yapan zabıta ekipleri, güncel fiyatları da kayıt altına alıyor.  

Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlığını korumak ve güvenli alışveriş yapabilmelerini sağlamak için yoğun çaba sarf ediyor. İlçe genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı denetimi yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketlerdeki ürün raflarındaki etiketleri kayıt altına alıyor ve fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını tespit ediyor. Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyondaki etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılarak, fiyatların da haksız artışa giden marketler hakkında ise ‘Tüketici Kanunu’ gereği yasal işlem başlatılıyor.  

‘DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK’

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırımlıların sağlıklarını korumak, fırsatçılığın önüne geçmek ve haksız kazancı engellemek için Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesai harcadığını dile getirdi.

İlçe genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız ve fahiş fiyat artışlarına karşı denetimlerin periyodik olarak devam ettiğini belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Yapılan denetimlerle vatandaşlarımızın mağduriyetinin önüne geçen zabıta ekiplerimiz; marketlerde rafları dolaşarak ürünlerin etiketlerini, gramaj eksikliklerini, fiyat artışlarını ve reyon fiyatı ile kasa fiyatı farklılıklarına yönelik kontrollerini gerçekleştirip, güncel fiyatları kayıt altına alıyor. Fiyat artışı tespit edilen işletmelerde ise yasal işlem sürecini başlatıyor. Haksız kazanç elde etmek isteyen hiç kimseye fırsat vermeyeceğiz. Hemşehrilerimizin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamlarının devam ettirilmesi için denetimlerimiz aralıksız devam edecek” diye konuştu.