Tavuk

Yıldırım'da ATATÜRK Kupasında Tekvandocular 12 Madalya Kazandı

YILDIRIM’DA ATATÜRK Kupası                               SPOR KENTİ YILDIRIM

-YILDIRIM BELEDİYESİ VE BURSA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN DÜZENLEDİĞİ ATATÜRK’Ü ANMA KUPASI MİNİKLER MÜSABIK VE TEŞVİK MÜSABAKASI’NDA YILDIRIM BELEDİYESPORLU TAEKWONDOCULAR 12 MADALYA KAZANDI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ SPOR YATIRIM VE ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ TOPLUYORUZ. GERİDE BIRAKTIĞIMIZ 3,5 YILDA İSE 140 BİN 306 HEMŞEHRİMİZE SPOR VE EĞİTİM HİZMETİ SAĞLADIK.”

-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM’IN TARİH, SANAT VE KÜLTÜR KENTİ OLDUĞU KADAR, AYNI ZAMANDA BİR SPOR KENTİDİR.”

BURSA- Yıldırım Belediyesporlu sporcular Atatürk’ü Anma Kupası Minikler Müsabık ve Teşvik Müsabakası’nda 12 madalya kazandı.

Yıldırım Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla Atatürk’ü Anma Kupası Minikler Müsabık ve Teşvik Kupası düzenledi. Turnuvaya Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Taekwondo Federasyonu yetkilileri ve sporcular katıldı. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde 10-12 yaş grubunun katıldığı etkinliğe 28 takımdan 376 sporcu katıldı. Kıran kırana geçen müsabakalar sonucunda, Yıldırım Belediyespor taekwondo takımı, 4 altın, 6 gümüş, 2 bronz madalya alarak turnuvaya damga vurdu. 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’ın tarih, sanat ve kültür kenti olduğu kadar, aynı zamanda bir spor kenti olduğunu belirtti.

Yıldırım’ın spor kenti kimliğini güçlendirmek ve 7’den 70’e herkesi sporla buluşturmak için önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Hayata geçirdiğimiz spor yatırım ve çalışmalarının meyvesini topluyoruz. Geride bıraktığımız 3,5 yılda ise 140 bin 306 hemşehrimize spor ve eğitim hizmeti sağladık. Sporcularımız katıldıkları hem ulusal hem de uluslararası müsabakalarda önemli başarılara imza atarak göğsümüzü kabartıyor. Hamdolsun bugün itibariyle, Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübümüzün lisanslı sporcu sayısı 3 bin 750. İnşallah spora ve sporcuya verdiğimiz desteği arttırarak sürdüreceğiz. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı ve hocalarımızı kutluyorum. Aynı zamanda sporcularımıza her daim desteği olan kıymetli ailelerine de teşekkür ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi