Tavuk

Yıldırım'da 7-24 Sessiz Sakinlerine Hizmet

YILDIRIM BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, 2022 YILINDA 7 BİN 178 SOKAK HAYVANINI TEDAVİ EDERKEN, 544’ÜNÜ DE SAHİPLENDİREREK SICAK YUVAYA KAVUŞTURDU.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “DAĞDAKİ KURDU, KUŞU DÜŞÜNEN VE DERT EDİNEN BİR MEDENİYETİN TEMSİLCİLERİ OLARAK; ŞEHRİMİZİN SESSİZ SAKİNLERİNE GÖNLÜMÜZÜ AÇIYORUZ. YILDIRIM BELEDİYESİ OLARAK CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ.’’ 

BURSA- Yıldırım Belediyesi, 2022 yılında 7 bin 178 sokak hayvanını sağlığına kavuşturdu. 

Can dostlarının beslenme, barınma ve tedavi gibi ihtiyaçlarını karşılayan Yıldırım Belediyesi, sahiplendirme çalışmalarıyla da sokak hayvanlarını sıcak yuvaya kavuşturuyor.  2019 yılından bu yana toplamda 33 bin 646 hayvanı tedavi eden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2 bin 705 can dostunun da sahiplendirilmesine öncülük etti. 2022 yılında 7 bin 178 hayvanı tedavi eden ekipler, 544 sokak hayvanını sahiplendirdi. 

YILDIRIM’DA HER CAN KIYMETLİ

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, köklü bir medeniyetin ruhunu taşıyan Yıldırım’da, her canlıya değer verildiğini vurguladı.

Sokaklara terk edilen hayvanların tedavisi, barınması, sahiplendirilmesi ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Cumalıkızık Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezimiz, can dostlarımız için 7-24 hizmet sunuyor. Son 1 yılda, 7 bin 178 hayvanı tedavi ederken, 544 sokak hayvanını da sahiplendirdik. Dağdaki kurdu, kuşu düşünen ve dert edinen bir medeniyetin temsilcileri olarak; şehrimizin sessiz sakinlerine gönlümüzü açıyoruz. Onların bize, bizim de onlara ihtiyacımız var. Yıldırım Belediyesi olarak çalışmalarımız artarak devam edecek. Bir hayvanı sahiplenerek sokaktan kurtarmak isteyen tüm hemşehrilerimiz, Cumalıkızık’taki Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Tedavi Merkezi’ne giderek veya 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi İletişim Merkezi’nden bilgi alabilirler” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi