Tavuk

Yıldırım'a Yeni Park Yapılıyor

YILDIRIM’DA YEŞİL DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

-YILDIRIM’I, YEŞİL ALAN VE PARKLARLA DONATAN YILDIRIM BELEDİYESİ, YİĞİTLER MAHALLESİ’NE YENİ BİR PARK KAZANDIRIYOR.

YİĞİTLER’E NEFES ALDIRACAK PARKIN BÜNYESİNDE; KUM ZEMİNLİ OYUN ALANI, KAUÇUK ZEMİNLİ SPOR ALANI, KONDİSYON ALETLERİ VE BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ ÇOCUK OYUN ALETLERİ BULUNUYOR. YEŞİL ALANLA BİRLİKTE OTURMA BİRİMLERİ VE DİNLENME ALANLARININ DA OLACAĞI PARKTA YÜRÜYÜŞ YOLU VE DONATI ELEMANLARI YER ALACAK.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “BİN 530 METREKARELİK BİR ALANA KURULACAK PARKIMIZI SPOR YAPAN VATANDAŞLARIMIZ VE EVLATLARIMIZ ÇOK SEVECEK. YEŞİL DOKUSUYLA İLÇEMİZE DEĞER KATACAK PARKIMIZI KISA SÜREDE TAMAMLAYIP VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Yiğitler Mahallesi’nde bin 530 metrekare alan üzerine yeni bir park inşa ediyor.

Yıldırım Belediyesi, vatandaşların boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenip çocukları ile zaman geçirebileceği park ve yeşil alanların sayısını artırmaya devam ediyor. Yıldırım’ın çehresini değiştirecek çalışmalar kapsamında; 3,5 yıl içinde Balaban Mesire Alanı’nı hizmete kazandıran, Büyükşehir Belediyesi eliyle Vakıf Bera Kent Parkı’nı ilçeye kazandıran ve Cumalıkızık Mesire Alanı’nda da çalışmalara başlayan Yıldırım Belediyesi, ayrıca ilçeye 21 adet park kazandırdı ve 34 parkı sil baştan yeniledi.

Yıldırım Belediyesi, Yiğitler Mahallesi’ne yeni park kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. 2023 yılında bölge sakinlerinin istifadesine sunulacak parkın bünyesinde; kum zeminli oyun alanı, kauçuk zeminli spor alanı, kondisyon aletleri ve birbirinden eğlenceli çocuk oyun aletleri bulunuyor. Yeşil alanla birlikte oturma birimleri ve dinlenme alanlarının da olacağı parkta yürüyüş yolu ve donatı elemanları yer alacak.

YILDIRIM’A ÇOK YAKIŞACAK

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, altyapısı ve üstyapısıyla şehri imar etmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

İlçeye kazandırdıkları yeni yeşil alanları ve parklarla Yıldırım’ı yarınlara hazırladıklarını söyleyen Başkan Oktay Yılmaz, “Hemşehrilerimizin dinlenmeleri, spor yapmaları ve yeşil doku içinde çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeleri adına ilçemize yeni bir park daha kazandırıyoruz. Bin 530 metrekarelik bir alana yapılacak parkımızı spor yapan vatandaşlarımız ve evlatlarımız çok sevecek. Yeşil dokusuyla ilçemize değer katacak parkımızı kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.