Tavuk

Yıldırıma Yeni Nefes ve Parklarla Donatılıyor

‘DEĞİRMENÖNÜ PARKI’NDA SONA YAKLAŞILIYOR

YILDIRIM’I, YEŞİL ALAN VE PARKLARLA DONATAN YILDIRIM BELEDİYESİ, DEĞİRMENÖNÜ MAHALLESİ’NE YENİ BİR PARK KAZANDIRIYOR. YAPIMI DEVAM EDEN PARKIN BÜNYESİNDE; BASKETBOL SAHASI, İP KARUSEL, KONDİSYON ALETLERİ, BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ ÇOCUK OYUN ALETLERİ BULUNACAK. YEŞİL ALANLA BİRLİKTE OTURMA BİRİMLERİ VE DİNLENME ALANLARININ DA OLACAĞI PARKTA YÜRÜYÜŞ YOLU VE DONATI ELEMANLARI YER ALACAK.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “3 BİN METREKARELİK BİR ALANA KURULACAK PARKIMIZI SPOR YAPAN VATANDAŞLARIMIZ VE EVLATLARIMIZ ÇOK SEVECEK. YEŞİL DOKUSUYLA İLÇEMİZE DEĞER KATACAK PARKIMIZI KISA SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLAYARAK HEMŞEHRİLERİMİZİN İSTİFADESİNE SUNACAĞIZ.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Değirmenönü Mahallesi’nde yapımı devam eden yeni park alanında incelemelerde bulundu.

Yıldırım Belediyesi, Değirmenönü Mahallesi’ne yeni park kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. 2022 yılı içerisinde bölge sakinlerinin istifadesine sunulacak parkın bünyesinde; basketbol sahası, ip karusel, kondisyon aletleri, birbirinden eğlenceli çocuk oyun aletleri bulunacak. Yeşil alanla birlikte oturma birimleri ve dinlenme alanlarının da olacağı parkta yürüyüş yolu ve donatı elemanları yer alacak.

Parkta devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, altyapısı ve üstyapısıyla şehri imar etmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek bu kapsamda yeni yeşil alanlar ve parklarla da Yıldırım’ı yarınlara hazırladıklarını söyledi. Değirmenönü Mahallesi’ne kazandırılan parkı büyük ölçüde tamamlandığını, son rötuşların yapıldığını aktaran Başkan Yılmaz, “Hemşehrilerimizin dinlenmeleri, spor yapmaları ve yeşil doku içinde çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeleri adına ilçemize yeni bir park daha kazandırıyoruz. 3 bin metrekarelik bir alana yapılacak parkımızı spor yapan vatandaşlarımız ve evlatlarımız çok sevecek. Yeşil dokusuyla ilçemize değer katacak parkımızı kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.