Tavuk

YILDIRIM’A YENİ BEREKET KAPILARI

İlçenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak adına önemli projelerin ve iş yeri açılmasını kolaylaştıracak düzenlemelerin hayata geçtiği Yıldırım’da, yeni ekmek kapıları açılıyor.

Yıldırım’ın ekonomisini güçlendirmek adına esnafın ve iş sahibi olmak isteyen vatandaşların yanında yer alan projeler üreten Yıldırım Belediyesi, 2020 yılının ilk 10 ayında 803 yeni iş yerine çalışma ruhsatı verdi. İlçede açılan her yeni iş yerinin Yıldırımlılara hem yeni bir umut hem de çalışanlar için yeni birer ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Şehrimizi genciyle, yaşlısıyla, işçisiyle esnafıyla, kısacası tüm unsurlarıyla bir bütün olarak ele alıyoruz. Yıldırım’ın ve Bursa’nın ekonomik yaşamdaki gelişmişliği şehrimizde yaşayan hemşehrilerimizle birlikte Anadolu’dan ilçemize yeni umutlarla gelen vatandaşlarımıza da vesile oluyor. Bu minvalde bölgemizde açılan iş yerleri, büyümenin, gelişmenin ve ticaret hacminin bir ifadesidir. Yeni açılan her bir iş yeri, ekonomimizin can damarı esnafımız ve girişimcilerimiz için yeni umutlar, iş sahibi olan hemşehrilerimiz için yeni ekmek ve bereket kapılarıdır” dedi.

‘KAZANAN YILDIRIM OLUYOR’

Yıldırım Belediyesi olarak yapılan hizmetlerle doğru orantılı olarak yaşanan sağlıklı büyümenin ve gelişmenin ekonomik yaşamda da karşılık bularak yeni girişimlere ve istihdama vesile olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak geniş hizmet yelpazemiz ve vizyon projelerimizle yalnızca rutin belediyecilik hizmetleri ile sınırlı kalmıyor, sağlıktan ekonomiye, spordan sanata, sosyal yaşamdan eğitime kadar birçok alanda ilçemin en büyük değeri olan hemşehrilerimizin yaşam standartlarının yükselmesi için çalışıyoruz. Yeni yollar açıyor, parklar inşa ediyoruz. Sosyal ve spor tesisleri yapıyoruz. Bu hizmetlere orantılı olarak gerçekleşen kentleşme ile ticaret artmakta ve ekonomik gelişme sağlanmaktadır. Bunun da en büyük göstergelerinden biri, 2020 yılı içerisinde 803 yeni iş yerinin kapılarını umuda açmasıdır. İşletme sayılarının artmasıyla birlikte bölgelerimizin ekonomik parametreleri de çoğalıyor. İlçemize girişimcilerin gösterdiği ilgiden de büyük memnuniyet duymaktayız. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla kol kola hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edecek, iş birliği içinde olacağız. Yıldırım Belediyesi olarak her koşulda esnafımızın yanındayız. Yatırımcı da, işveren de tercihini Yıldırım’dan yana kullanıyor. Çok iyi biliyoruz ki esnafımız kalkındıkça kazanan girişimcilerimiz, çalışanlarımız ve Yıldırım oluyor” ifadelerini kullandı.