Tavuk

Yıldırım Fidyekızık Aile Sağlığı Merkezinin İnşaatı Devam Ediyor

YILDIRIM BELEDİYESİ, HAYIRSEVER DESTEĞİ İLE FİDYEKIZIK MAHALLESİ'NE KAZANDIRACAĞI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ İNŞAATI YÜZDE 35 ORANINDA TAMAMLANDI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “MERKEZİ HÜKÜMETİMİZ, YEREL YÖNETİM OLARAK BİZLER, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ VE İNSANLARIMIZLA BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ, DAHA YAŞANABİLİR YILDIRIM’I İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Sağlık Bakanlığı ve hayırsever katkısıyla Fidyekızık Mahallesi’ne kazandıracağı aile sağlığı merkezi inşaatı devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi, hayatın birçok alanında olduğu gibi, sağlık alanında da yerel yönetim, merkezi yönetim ve hayırsever işbirliği ile önemli yatırımları Yıldırım’a kazandırmaya devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde imzlanan protokol sonrasında başlayan aile sağlığı merkezi inşaatı yüzde 35 oranında tamamlandı. Çok fonksiyonlu olarak 420 metrekare alan üzerine iki katlı olarak inşa edilen merkezin zemin katında muhtarlığın yanı sıra muayene odası, laboratuvar bulunurken, 1. Katında ise emzirme odası, gebe izleme ve üreme sağlığı birimi, eğitim ve toplantı salonu ve muayene odası gibi birimler yer alacak.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Şehrimize hizmet için merkezi yönetim, sivil toplum kuruluşları ve Yıldırımlılarla ile uyum ve iş birliği içerisinde önemli yatırımları ilçemize kazandırdık. Bu vizyonumuz çerçevesinde Fidyekızık Mahallesi’ne hayırsever Nurten Gültekin Oğuz’un yapacağı katkı ile modern bir aile sağlığı merkezi kazandırıyoruz. Bu vesileyle başta Oğuz ailesi olmak üzere tüm hayırseverlerimize hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Merkezi hükümetimiz, yerle yönetim olarak bizler, sivil toplum kuruluşlarımız ve insanlarımızla birlikte daha güçlü, daha yaşanabilir Yıldırım’ı Bursa’yı Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi