Tavuk

Yıldırım Belediyesinden Eğitim ve İş İmkânı Veriyor

YILDIRIM SOSYAL İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ, 5 FARKLI BRANŞTA 44 AYRI MODÜLDE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYOR.

YILDIRIM SOSYAL İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ 8 BİN 638 KİŞİYİ MESLEK SAHİBİ YAPARKEN, 820 KİŞİYİ DE İSTİHDAMA KAZANDIRDI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “GENÇ İSTİHDAMINI TEŞVİK EDEREK, NİTELİKLİ ARA ELEMAN İHTİYACININ KARŞILANMASINA KATKI SAĞLIYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi, 8 bin 638 kişiyi meslek sahibi yaparken, 820 kişiyi de istihdama kazandırdı.

Yıldırım Belediyesi'nin, toplumun dezavantajlı kesimlerinin istihdama katılımının kolaylaştırılması, genç işsizliğin azaltılması, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanın yetiştirilmesi ile mesleki bilgi ve becerinin artırılması amacıyla Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nde verdiği ücretsiz teknik eğitim kursları farkındalık oluşturuyor. Muhasebe ve Lojistik, Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama, Tekstil, Tarım Uygulamaları, Teknik Eğitim Kursları ile 5 ana branşta 44 ayrı modülde eğitimlerin verilen merkezde 4 yılda 6 bin 454’ü mesleki, 2 bin 184’ü teknik olmak üzere 8 bin 638 kişiye eğitim verildi.

KENDİ İŞLERİNİ KURUYORLAR

Genç istihdamını teşvik ederek, nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak için 18-35 yaş arası gençlere ücretsiz teknik eğitim kursları düzenlediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Genç nüfusun istihdam edilmesi için istihdam açığı olan meslek gruplarında gençlerimizin becerilerinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda başta tekstil olmak üzere, otomotiv ve makine sektörüne nitelikli ara eleman yetiştirilerek kalıcı istihdamın sağlanması için çalışıyoruz. Ücretsiz teknik eğitimlerden yararlanan kursiyerlerimizden 841 istihdama kazandırdık. Bunun yanı sıra eğitimlerimizden yararlanan birçok gencimizde kendi işini kurdu" diye konuştu.

Resim önizlemesi