Tavuk

Yıldırım Belediyesinde Trafiğe Dikey Çözüm

- HUZUR CADDESİ’Nİ MİMAR SİNAN BULVARI’NA BAĞLAYACAK 15 METRELİK YOL, YILDIRIM TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK.

 

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ULAŞILABİLİR ŞEHİR YILDIRIM HEDEFİMİZ DOĞRULTUSUNDA İLÇEMİZE YENİ ULAŞIM AKSLARI KAZANDIRIYORUZ.”

 

-BAŞKAN OKTAY YILMAZ, “HUZUR CADDESİ’Nİ MİMAR SİNAN BULVARI’NA BAĞLAYACAK 15 METRELİK YOLUN KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI GERÇEKLEŞTİRİP YIKIMLARA BAŞLADIK.”

Bursa-Yıldırım Belediyesi tarafından ilçenin ulaşım ağına kazandırılacak 15 metrelik yol bağlantısı, Yıldırım’ın dikey ulaşım ağına katkı sağlayarak trafik yükünü azaltacak.

 

Yıldırım Belediyesi, şehrin önemli sorunlarından olan ulaşım problemine çözüm oluşturacak bir yatırımlarını sürdürüyor.  Huzur Caddesi’ni Mimar Sinan Bulvarı’na bağlayacak yolun açılması için kamulaştırılması tamamlanan binaların yıkımına başlandı. Ortabağlar Mahallesi’nde devam eden yol açma ve genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’da ulaşımın önündeki en önemli sorunlardan birisi dikey yolların yetersizliği. Huzur Caddesi’ni Mimar Sinan Bulvarı’na bağlayacağımız 15 metrelik bağlantı yolu bu noktada önemli bir alternatif olacak. Yıldırım Belediyesi olarak dönüşüm çalışmalarıyla yeni yolların kazandırılması, kamulaştırma çalışmalarıyla yol üzerindeki binaların kamulaştırılması ve mevcut kamu arazilerinden belli tahsislerin alınarak yol işlemlerinin yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak hizmetleri üretmeye devam edeceğiz” dedi.