Tavuk

Yıldırım Belediyesi'inden Ücretsiz Lojistik Kursu Başladı

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN, NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YARATARAK İSTİHDAMA KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA DÜZENLEDİĞİ LOJİSTİK KURSU BAŞLADI. 

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “2021 YILI MART AYINDAN BU YANA SOSYAL İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ’NDE VERDİĞİMİZ EĞİTİMLERDEN YARARLANAN BİN 452 KURSİYERDEN 394’ÜNÜ İSTİHDAMA KAZANDIRDIK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi’nin sektörün ihtiyaç duyduğu elemanın yetiştirilmesi ile mesleki bilgi ve becerinin arttırılması amacıyla düzenlediği 2. seviye Lojistik Kursu başladı.

Yıldırım Belediyesi, ücretsiz teknik eğitimler kapsamında Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde 2. seviye Lojistik Kursu açtı. Lojistik sektöründe profesyonel eleman kazandırılması, faaliyetlerin daha kaliteli ve sistematik bir şekilde ilerletilmesi ve çağı yakalayabilen donanımlı gençlerin yetiştirilmesi amacıyla açılan ’Lojistik Kursu’ toplam 536 saat sürecek olup eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verilecek.

HEM EĞİTİM HEM İŞ İMKÂNI

Genç istihdamını arttırmak için 18-30 yaş arası gençlere ücretsiz teknik eğitim kursları düzenlediklerini belirten Başkan Oktay Yılmaz, Mart 2021’den bu yana eğitimlerden bin 452 kişinin yararlandığını söyledi. Başkan Yılmaz, “Eğitimlerden yararlanan 394 kursiyerimizi istihdama kazandırdık. Genç nüfusun istihdama kazandırılması için istihdam açığı olan meslek gruplarında gençlerimizin becerilerinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Resim önizlemesi