Tavuk

Yıldırım Belediyesi Tarafından 16 Farklı Branşta Yaz Okulları Başlıyor

 

 

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “BU YIL DA SPOR OKULLARIMIZDA BİNLERCE ÇOCUĞUMUZU SPORLA BULUŞTURACAĞIZ. YILDIRIM’DA BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZ SPORLA BÜYÜSÜN, SPORA ERİŞİMİ OLMAYAN ÇOCUĞUMUZ KALMASIN İSTİYORUZ.”

-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “BİZ, GENÇLERİMİZİN FIRSAT VERİLDİĞİNDE ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATACAĞINI BİLİYORUZ. YILDIRIM BELEDİYESPOR BÜNYESİNDE SPOR YAPAN GENÇLERİMİZ ULUSAL VE ULUSLARARASI ARENADA ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYORLAR, İLÇEMİZE, KENTİMİZE VE ÜLKEMİZE ÖNEMLİ KUPALAR, MADALYALAR KAZANDIRIYORLAR."

 Gençlerin gelişimi ve kötü alışkanlıklardan uzak kalması için önemli projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyespor'un, Yaz Spor Okulu kayıtları 13 Haziran’da başlıyor.

Amatör takım ve bireysel spor branşlarına önem gösteren Yıldırım Belediyespor, ilçede mümkün olduğunca fazla çocuk ve gence spor yaptırmak,  hem altyapısına hem de Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmak için düzenlediği yaz spor okulları 20 Haziran’da başlıyor. 4 dönem gerçekleşecek yaz spor okullarında çocuklara ve gençlere 16 branşta temel spor eğitimleri verilecek. Çocuklar, ilçenin farklı noktalarındaki spor tesislerinde yüzme, basketbol, voleybol, futbol, cimnastik, satranç, kick boks, mini cimnastik, tekvando, karate, güreş, tenis, boks, badminton ve masa tenisi branşlarını usta eğiticilerden öğrenme fırsatı bulacak.

HEDEF: 4 DÖNEMDE 30 BİN GENCİ SPORLA BULUŞTURMAK

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, hedeflerinin 4 dönemde 30 bin gence spor yaptırmak olduğunu söyledi. Yıldırım Belediyespor'un spor okulları sayesinde iyi bir altyapı oluşturduğunu ifade eden Yılmaz, bunun meyvelerini de kupa ve madalyalarla almaya başladıklarını belirtti. Gençlerin spor yapmasının kendileri için en güzel madalya olduğuna işaret eden Yılmaz. "Biz, gençlerimizin fırsat verildiğinde önemli başarılara imza atacağını biliyoruz. Yıldırım Belediyespor bünyesinde spor yapan gençlerimiz ulusal ve uluslararası arenada önemli başarılara imza atıyorlar, ilçemize, kentimize ve ülkemize önemli kupalar, madalyalar kazandırıyorlar" dedi.