Tavuk

Yıldırım Belediyesi Orman Parklarını Yaza Hazır Hale Getiriyor

YILDIRIM ORMAN PARKLARI YAZA HAZIR 

YILDIRIM BELEDİYESİ, HİZMETE AÇTIĞI BALABAN VE CUMALIKIZIK ORMAN PARKI’NDA TAMİR VE BAKIM HİZMETLERİNİ HIZLANDIRARAK YAZA HAZIR HALE GETİRİYOR.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “HEMŞEHRİLERİMİZ İÇİN DAHA YAŞANILABİLİR, DAHA YEŞİL VE DAHA FAZLA SOSYAL ALANA SAHİP BİR YILDIRIM İNŞA EDİYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, ilçede bulunan park ve yeşil alanlardaki çalışmalarını hızlandırırken orman parklarını da yaza hazır hale getirdi.

Yıldırım'ın yeşil kimliğini canlandıracak çalışmalar kapsamında 5 yıl içerisinde ilçeye Cumalıkızık ve Balaban Orman Parkı’nı kazandıran, 33 adet yeni mahalle parkını hizmete açan ve 41 adet parkı sil baştan yenileyen Yıldırım Belediyesi, park ve yeşil alanlarda çalışmalarını hızlandırdı.

BURSA NEFES ALIYOR

Vatandaşların doğayla buluştuğu başta orman parkları olmak üzere park ve bahçelerde bakım çalışmaları yapan ekipler, yeşil doğayı yaza hazır hale getirmeyi hedefliyor. Vatandaşların rahat nefes alabildikleri, çocukların oyun oynayabildiği park ve bahçelerin bakımlarını aksatmadan devam ettirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Parklardaki oyun grupları yenilendi, tamirat, yeşillendirme, çiçek dikimi, çim biçme, peyzaj, temizlik işleri yapıldı. Mevcut parklardaki mesaimiz sürerken, ilçeye kazandırdığımız Cumalıkızık Orman Parkı ve Balaban Orman Parkı’nda da bakım çalışmaları gerçekleştirdik. Hemşehrilerimiz için daha yaşanabilir daha yeşil ve daha geniş sosyal alanlara sahip bir Yıldırım inşa etmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Resim önizlemesi