Tavuk

Yıldırım Belediyesi Deprem Bölgesinde Konteyner Şehri Kuruyor

YILDIRIM’DAN DEPREMZEDELERE KONTEYNER KENT

YILDIRIM BELEDİYESİ, DEPREMZEDELER İÇİN AYNİ YARDIMLAR HARİCİNDE BÖLGEDE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İZNİ VE AFAD KOORDİNASYONUNDA KONTEYNER KENT KURUYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “KALICI DEPREM KONUTLARINDAN ÖNCE VATANDAŞLARIMIZIN BARINMA İHTİYACININ KARŞILANMASI İÇİN KONTEYNER KENT KURUYORUZ.”

BURSA- Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından AFAD koordinasyonuyla hemen harekete geçen Yıldırım Belediyesi, deprem bölgesinde yaraları sarmaya devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından tüm gücünü afet bölgesine aktaran Yıldırım Belediyesi, depremzedeler için ayni yardımlar haricinde bölgede İçişleri Bakanlığı izni ve AFAD koordinasyonunda Konteyner Kent kuruyor.

Deprem bölgesindeki acil ihtiyaçtan dolayı yakın bölgelerde konteyner alanı inşa edip depremzedelere yardım eli uzatacaklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Kalıcı deprem konutlarından önce vatandaşlarımızın barınma ihtiyacının karşılanması için konteyner kent kuruyoruz. İçerisinde banyo, lavabo ve mutfak bulunan 300 konteyner evin önümüzdeki hafta Malatya’ya sevkini yapacağız. Ayrıca evlerin içerisine ısıtıcı ve acil ihtiyaçlarla ilgili takviyelerde de bulunacağız. Konteyner kent projesinin 2. etap çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tüm hemşehrilerimizi depremden zarar gören vatandaşlarımıza sıcak bir yaşam alanı sunacak 0 veya 2. el konteyner bağışına davet ediyorum. Milletimizin üzüntüsünü ve sevincini birlikte paylaşacağız”dedi

Resim önizlemesi