Tavuk

Yıl-Mek 2023-2024 Eğitim Dönemi İçin Kapılarını Açıyor

YIL-MEK, 2023-2024 EĞİTİM DÖNEMİNDE 14 MERKEZDE 70 FARKLI BRANŞLA NİTELİKLİ EĞİTİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YIL-MEK İLE 17 YILDA 100 BİNİ AŞKIN KİŞİYE HİZMET VERDİK. YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE DE 70 BRANŞTA AÇACAĞIMIZ KURSLARLA BİNLERCE HEMŞEHRİMİZE ULAŞACAĞIZ.”

BURSA- Cam üfleme, pastacılık, gitar, bağlama, ney, resim gibi branşlarda ücretsiz eğitim veren ‘YIL-MEK ’te yeni eğitim dönemi ön kayıtları başladı.

Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini sanatla buluşturmak, yeteneklerini keşfederek hayallerini gerçekleştirmek için Yıldırım Meslek Edindirme Kursları’nda (YIL-MEK) onlarca dalda sanat ve meslek kursu veriyor. Alanlarında usta eğitmenler eşliğinde kursiyerlere; gitar, bağlama, keman, ney, piyano, koro, gibi müzik ile ilgili kursların yanı sıra; drama, diksiyon, tiyatro, edebiyat, fotoğraf ve halk oyunları alanlarında da eğitimler veriliyor. El becerilerini ve yeteneklerini keşfetmek isteyenler ise el sanatları alanında tezhip, hüsn-i hat, minyatür, resim atölyesi gibi kurslarda eğitim alabiliyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, YIL-MEK’te Bilgisayar Teknolojileri, El Sanatları ve Hobi, Kişisel Gelişim, Dil, Geleneksel Sanat ve Müzik kategorilerinde eğitim verileceğini belirterek, “Hemşerilerimizin kişisel gelişimlerine ve el becerilerinin gelişimine katkı sağlamak için hizmet veren YIL-MEK, kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra, yeni bir meslek sahibi olabiliyor, kendi işlerini kurabiliyor, sanatsal yönlerini geliştirerek birbirinden değerli sanat eserleri meydana getirebiliyorlar. Bugüne kadar 100 bin in üzerinde kişiye hizmet veren YIL-MEK, önümüzdeki döneminde de 70 branşta hizmet verecek” dedi.