Tavuk

Yerel Basın Susmasın Kampanyası

Türkiye’de hepimizi yasa boğan, etkileri neredeyse tüm Ortadoğu’da hissedilen, ülkemizde de 11 ilimizde 15 milyon insanımızı etkileyen, binlerce insanımızı yitirdiğimiz, yüzbinlerce insanımızın hayatını geceyle gündüz gibi bir anda değiştiren deprem sonrasında biz de karınca misali bir çaba içine girdik.

Depremde vefat eden gazeteci meslektaşlarımızın aileleri, yaralanan gazeteci meslektaşlarımız için İzmir basınının tamamını temsil eden 8 basın meslek kuruluşu ‘TEK İŞİMİZ HABER DEĞİL’ isimli 4 ayağı olan bir iyilik hareketi başlattık.

İlk etapta; ayni yardımlar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde toplanıyor ve İzmir Büyükşehir Belediyesine teslim ediliyor.

İkinci ayağında, ‘TEK İŞİMİZ HABER DEĞİL’ adını verdiğimiz iyilik hareketi kapsamında nakdi yardım topluyoruz. Bu yardımları deprem bölgesinde mağdur olan meslektaşlarımıza ve ailelerine ulaştıracağız.

İzmir Gazeteciler Cemiyetimiz, depremzede meslektaşlarımız için Gümüldür Sosyal Tesislerini tahsis etti.

İyilik Hareketimizin dördüncü ayağında ise; deprem bölgesinde ofisleri yıkılan bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera vb. mesleki ekipmanı kalmayan YEREL BASIN mensupları için YEREL BASIN SUSMASIN diyoruz ve teçhizat teminini hedefliyoruz.

Bu ayağı, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi olarak düşündük ve şimdilik EMD İzmir Şubesi olarak bir çaba içine giriyoruz.

Burada iletişime geçtiğimiz kurumlara; direkt bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera, powerbank gibi gazetecilerin ihtiyaç duyduğu malzeme temininde bulunabilecekleri gibi, bu amaca matuf para verebileceklerini de dillendireceğiz.

Ege İhracatçı Birlikleri’nden bir bilgisayar ve bir fotoğraf makinesi sözünü aldık.

Çalışanların Gazetesi mottosuyla yayın hayatını sürdüren Ekonomi Gazetesi ile de konuyu paylaştık. Onlar bu noktada geniş bir kitleyi harekete geçiriyor.

Diğer kurumlarla da deprem bölgesinde büroları enkaz altında kalan yerel basın için bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera vb. bağışlamaları talebimizi paylaşacağız.

Bu noktada sizlerden kampanyamıza destek beklediğimiz gibi, kendi networkunuzu harekete geçirmeniz de bizler ve depremzede meslektaşlarımız için çok kıymetli…

İyilik hareketimiz Ramazan Bayramı’na kadar sürecektir.

Saygılarımızla, 

Resim önizlemesi