Tavuk

Yenişehir İlçe Başkanlığı İyi Parti Basın Açıklaması

YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI        İYİ PARTİ ÇALIŞIYOR, YENİŞEHİR KAZANIYOR.” KONULU

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı sorunların tespiti ve sonuç odaklı çalışmaları ile Yenişehir’de yine göz doldurmaya devam ediyor. Yenişehir / Reşadiye Mahallesi ve İznik / Mustafalı Mahallesi sakinlerinin ortak ulaşım sorunlarını yerinde inceleyen ve çözüm üreten İYİ Parti, ısrarlı takibi ve yapıcı muhalefet anlayışı ile bölge halkının önemli bir sorununu gidererek yine büyük takdir topladı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Özel: “İYİ Parti sorunları çözüyor”

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel yaptığı açıklamada; “Yenişehir / Reşadiye ve İznik / Mustafalı mahalleleri arasındaki yaklaşık 4 km’lik yolun kullanılamayacak kadar kötü durumda olması dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda mahalle sakinlerinden şikâyetler alıyorduk. Belediye yetkililerine sorunlarını defalarca iletmelerine rağmen bir çözüm bulamadıklarını bizlere beyan eden bölge sakinlerinin sorunlarının çözümü için İYİ Parti olarak ürettiğimiz çalışmalar ve girişimlerimiz neticesinde halkımızın sıkıntılarını giderdik.” dedi.

Vatandaşlarımızın uzun yıllardır çözülemeyen bir sorunlarını daha çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Özel; “ Yenişehir ve İznik ilçelerimizin ulaşımı için önemli bir alternatif aks olduğunu düşündüğümüz Reşadiye ve Mustafalı arasındaki yaklaşık 4 km’lik yolun bozukluğunu ve yıllardır yaptıramadıklarını mahalle muhtarlarımız bizlere gelerek ifade ettiler. Bölgeye giderek yaptığımız teknik incelemelerin yanında her iki mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız birebir görüşmelerde, kullanılamayacak düzeyde bozuk olan ve iki ilçeyi birbirine bağlayan toprak yolun düzenlendiği takdirde onlarca mahalle ve binlerce vatandaşımız için önemli bir alternatif yol olarak kullanılabileceğini tespit ettik.” diye konuştu.

“İYİLİK İÇİN VARIZ, İYİ Kİ VARIZ”

Bizler İyilik için varız diyen İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel; “Sorunun çözümü noktasında öncelikle Bursa Büyükşehir Belediyesine hitaben, muhtarlarımızın taleplerini ileten bir dilekçe yazarak kendilerine imzalattık. Ardından yolun düzenlenmesi ve asfalt kaplanması için hem Reşadiye hem de Mustafalı Mahalle sakinlerimizden İYİ Parti olarak imza topladık. Son olarak ekinde, muhtarlarımızın talep dilekçesi ile birlikte bölge halkımızın imzalarının da bulunduğu bir önerge hazırlayarak, İYİ Parti Grubu olarak Büyükşehir Belediye Meclisine sunduk ve meclisten oy birliği ile geçmesini sağladık. Tüm bu girişimlerimiz sonucunda; İki yılı aşkın bir süredir sürekli takip ettiğimiz, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri ile yolun yapımı noktasında görüşmeler yaptığımız Reşadiye ve Mustafalı arasındaki yol çalışmasının geçtiğimiz günlerde tamamlanmasının haklı gururunu İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak yaşıyoruz.” dedi.

Sözlerine devam eden Özel; “Halkımızın bizlere güvenini boşa çıkarmamanın mutluluğu içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında bizleri adres görmeleri, dertlerini bizlere açıp çözüm aramaları, ne kadar doğru yolda olduğumuzun açık bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Elimizde yetki yokken bu kadar etkili olabiliyorsak, varın bir de siz bizi yetki sahibi olduğumuzda görün.” dedi.

İYİ PARTİ YENİŞEHİR’DE UMUDUN ADI HALİNE GELDİ.

İlçe Başkanı Ercan Özel; “Umudu olan her insan inanç yüklüdür. Geleceği umut kurtarır ama inanç inşa eder. Yenişehir’de İYİ Parti denince akla umut geliyor ve bu bizi oldukça heyecanlandırıyor. Gittiğimiz mahalleler de vatandaşlarımızın bize gösterdiği teveccühe minnettarız. Ziyaret ettiğimiz yerlerde seçmenin; “Artık siyasette alternatifsizlik söz konusu değil, her soruna çözüm üretiyorsunuz, yapmış olduğunuz çalışmalarla, Yenişehir’de mevcut iktidarın en büyük alternatifi İYİ Parti oldu. Göreceksiniz! ilk seçimlerde büyük bir oy patlaması yapacaksınız” sözleri bizlerin çalışma azmini daha da artıyor.” dedi.

Resim önizlemesi