Tavuk

Vatandaş İstiyor Yıldırım Belediyesi Yapıyor

YILDIRIM SİZİN İÇİN BURADAYIZ EKİBİ, 1 YILLIK SÜRE ZARFINDA İLÇENİN YÜZDE 55’İNİN KAPISINI ÇALDI. 144 BİN 141 AİLEYİ ZİYARET EDEN EKİPLER 59 BİN 273 VATANDAŞLA ANKET GERÇEKLEŞTİRDİ VE İLÇEDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELERİ ANLATTI.

BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “SONUÇ ÜRETEN, GÜVEN TESİS EDEN VE BİRLİKTELİĞİMİZİ GELİŞTİREN PROJELERLE YILDIRIM’A HİZMET EDİYORUZ. YILDIRIM’I, ORTAK AKILLA YÖNETMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerinin kapısını çalarak, onların talep ve istekleri doğrultusunda hizmet yol haritasını belirliyor.

Yıldırım Belediyesi’nin ortak akılla yönetim ve katılımcı belediyecilik anlayışı kapsamında hayata geçirdiği ‘Yıldırım Sizin İçin Buradayız Ekibi’ proje ve hizmetlerle ilgili ilçe sakinlerinin görüşlerine başvuruyor. Yıldırımlıların talep ve isteklerine göre projelerin ve hizmetlerin öncelik sırası belirleniyor. Saha ekibinin kapı kapı dolaşarak gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında yüz yüze alınan talep, öneri ve şikayetler değerlendiriliyor ve hızlı bir şekilde çözüm üretiliyor. Yıldırım Sizin İçin Buradayız Ekibi, 16 aylık süre zarfında ilçenin yüzde 55’inin kapısını çaldı. 144 bin 141 aileyi ziyaret ederek gerçekleştirdiği 59 bin 273 anket

gerçekleştiren ekipler, Yıldırım sakinlerinin ilçe ile ilgili görüş öneri, taleplerini aldı ve ilçede gerçekleştirilen projeleri anlattı.

ORTAK AKIL VURGUSU

Sahada dinlenilen talep ve şikayetlerin anlık olarak ilgili müdürlüklere iletildiğini ve hazırlanan raporlarla bölgenin genel önceliklerinin belirlendiğini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu saha çalışmasından elde ettiğimiz veriler, ilçemize yapacağımız hizmetlerin yol haritasını ve öncelik sırasını belirliyor. Diğer bir ifade ile hemşerilerimiz istiyor, biz yapıyoruz. Bu, göreve geldiğimiz günden beri vurgu yaptığımız ‘ortak akıl’ vizyonumuzun bir yansımasıdır. Saha ekibimiz 71 mahallemizde çalınmadık kapı bırakmamak için hemşehrilerimizle belediyemiz arasında köprü oluyor. Sonuç üreten, güven tesis eden ve birlikteliğimizi geliştiren projelerle Yıldırım’a hizmet ediyoruz. Yıldırım’ı, ortak akılla yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi