Tavuk

Uyuşturucu Madde Ticareti

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz genelinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen 6 şahıs, farklı adreslere yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; Satışa hazır halde paketlenmiş 24 paket halinde toplam 85 gram metamfetamin, satışa hazır halde çıkı diye tabir edilen vaziyette paketlenmiş 10 gram esrar, bir miktar ecstasy tablet, bir adet hassas terazi, bir adet ruhsatsız tüfek ve bu tüfeğe ait çok sayıda fişek ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 6 şahıstan 1’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. Ş.A., E.Ö. A.U. M.C.A. ve H.G. isimli şahıslar ise, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak”suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şahıslardan Ş.A., E.Ö.  A.U. tutuklandı.