Tavuk

Türk Kızılay'ı Bursa Şubesi Basın Açıklaması Yaptı

KIZILAY BURSA’DAN DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM ELİ  

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, profesyonel ekipleri ve gönüllüleri ile birlikte 57 tır, 8 kamyon yardım malzemesi deprem bölgelerine ulaştırdı. Mobil mutfaklarla deprem bölgelerindeki sıcak yemek ihtiyacına hemen karşılık veren Türk Kızılay Bursa,  

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili doğrudan etkileyen 7,7 ve 7,6'lık depremden sonra depremzedelerin yaralarını sarmak için harekete geçen Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, 6-9 Şubat tarihlerinde 3 profesyonel, 189 gönüllü ve 61 sağlık personelini deprem bölgelerine gönderdi. Tırlar ve kamyonlarla deprem bölgelerine yardım malzemesi gönderen Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, Hatay’a 2 tır gıda yardımı, 1 tır giyim malzemesi, 2 tır muhtelif malzeme desteği, 3 tır ekmek, 2 tır su, 1 tır ve 1 kamyon yatak, battaniye ve kampet, 1 tır medikal malzeme 1 tır ekmek fırını gönderilirken, toplam 22 bin kapasiteli mobil mutfak desteği sağladı. Depremin etkilediği diğer bir il olan Gaziantep’e 2 tır gıda yardımı, 2 tır giyim malzemesi, 3 tır ekmek, 1 tır su, 5 bin kapasiteli mobil mutfak gönderen Kızılay Bursa, Kahramanmaraş’a 1 tır gıda, 1 tır giyim, 4 tır muhtelif malzeme, 1 tır ekmek, 1 kamyon su yardımı yaptı. Malatya’ya 1 tır gıda, 1 tır giyim malzemesi yardımı yapılırken, Adıyaman’a 1 tır gıda desteği verildi, 10 bin kişi kapasiteli mobil mutfak kuruldu. Mobil mutfakların ve fırınların iaşeleri, çalışmalar devam ettiği sürece Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanlığı tarafından karşılanmaya devam edecek. Ayrıca deprem bölgelerine 2 adet jenaratör, 55 çadır 1 tır iş makinesi gönderen Kızılay Bursa, 25 tır su yardımını da günden güne depremzedelere ulaştıracak.  

BAŞKAN TUTANÇ’TAN YARDIM ÇAĞRISI  

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Depremin yaşandığı ilk andan itibaren, Merkezimiz depremzedeler için seferber oldu. Depremin etkilediği vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırmayı sürdüreceğiz. Desteklerin sürmesi için bağışçılarımızın yardımlarına ihtiyacımız var. Bugüne kadar bize olan desteklerinden dolayı bağışçılarımıza ve Bursa halkına çok teşekkür ediyoruz. Bu yaraları birlikte saracağız.” dedi.