Tavuk

“Tüm Sorun Ve Problemlerinizde Yanınızdayız”

Şehrin yönetimine halkı da dahil ederek katılımcı bir yönetim şekli oluşturma adına adımlar atan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda vatandaşın fikirlerine doğrudan ulaşabilmek adına Mahalle Buluşması Programları tertip ediyor. Geçtiğimiz hafta ilki Mesudiye Mahallesinde gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları, bu hafta Kemalpaşa Mahallesinde devam etti.

HER HAFTA FARKLI BİR MAHALLEDE VATANDAŞLARLA BULUŞACAK
Her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilmesi planlanan buluşmada, Belediye Başkanı Alper Taban beraberindeki Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Oğuzhan Uslu ve Fevzi Dülger ile BUSKİ Müdürü Özbek’in katılımıyla Kemalpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kemalpaşa Mahalle Muhtarlığı arkasında bulunan parkta 19.00’da gerçekleştirilen buluşmada, vatandaşların talep, istek ve şikayetleri dinlendi.

SORUNLARI BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ
Mahalle Buluşmasının açılışında kısa bir konuşma yapan Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Erdem Kaya, halkın sesine kulak verilen bu programın kendi mahallelerinde yapılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek “Mahallemizin elbette sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları belediye ile beraber çözeceğiz inşallah. Ben Başkanımıza mahallemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum” dedi.

SAMİMİYETİ ARTTIRMALIYIZ
Ardından Belediye Başkanı Alper Taban kısa bir konuşma yaptı. Yeni bir uygulama başlattıklarını kaydeden Taban, “Göreve geldiğimiz günden beri sizlerle belirli vesilelerle buluşalım istedik. Ancak şehir o kadar büyük ki bu buluşmaları her an yapmak çok mümkün olmuyor. Niyetimizin samimi olduğunu bilmenizi istiyorum. Ne zaman bir sorununuz, probleminiz varsa yanınızda olduğumuzu da bilmenizi istiyorum. Vatandaş ve devlet ilişkilerinde bu samimiyeti arttırmamız lazım. Olabildiğince sizlerle her platformda buluşmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor bir düğünde, yeri geliyor bir cenazede, açılışlarda ve farklı programlarda bir araya geliyoruz. Bunları arttırarak aslında vatandaşın beklentilerini anlamaya, ölçmeye gayret ediyoruz. Sizleri anlamadan yapacağımız çalışmaların başarılı olmayacağını ben de biliyorum. Seçim öncesi de bunları yaptık ve nihayetinde 94 maddelik bir beyanname açıkladık. Bunlar bir bir şimdi takip ediyoruz. Vatandaşlarımıza parklar yapmak, altyapı yapmak, yeşil alanları arttırmak, asfalt problemlerini ortadan kaldırmak… Bunların birçoğunu 5 yıla sığdırmak istiyoruz” dedi.