Tavuk

TOGG Aziz Milletimizin Evi Gazi Meclise Geldi

Bugün TBMM’de 2023 yılı bütçe görüşmeleri için Genel Kurula teşrif eden Sanayi ve Teknoloji Bakanımız sayın Mustafa Varank güzel bir sürpriz yaparak. Milletimizin Evi Gazi Meclisimize TOGG aracının direksiyonunda gelmiştir.

Gün boyunca TBMM şeref kapısı önünde sergilenecek olan milletimizin elektrikli, yerli ve milli ilk otomobili olan TOGG ile Azizi Milletimizin Milletvekilleri ve Meclis personellerimiz fotoğraf çektirerek bu haklı gururumuza ortak olmuşlardır.

Bu gururu milletimize ve ülkemize yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn Mustafa VARANK’a, TOGG Otomobilin üretim safhasında elini, gövdelerini taşın altına koyan babayiğidi sektör temsilcilerimize, ve kampüste görev yapan tüm personellerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

60 Yıllık hayalimiz gerçek oldu. Bir otomobilden ötesi TOGG Akıllı cihazı kullanıcısına göre dönüşen ve kullanıcısını dönüştüren bir teknolojiyle üretildi.

29 Ekim de Bursa ilimizin Gemlik ilçesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle hizmete açılan tesisimiz sıradan bir fabrika değil TOGG Gemlik kampüsü olarak anılacaktır.

İlk araçların banttan inmesiyle birlikte 1.2 milyon metrekare alana kurulu TOGG Gemlik kampüsünde hedef 2030 yılına kadar 1 Milyon araç üretmektir.

Renklerinin isimlerini Türkiye’nin güzelliklerinden alan TOGG Anadolu, Gemlik, Oltu, Kula, Kapadokya ve Pamukkale ile yollarımızı süsleyecektir.

Yılda 175 bin adet üretimi hedeflenen ülkemizin milli ve yerli ilk otomobili olan TOGG için Şubat 2023’te siparişler verilecek ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı nın ilk çeyreğinde Milletimizin otomobili yollarımızda olacaktır.

Açılışı dünya basınında geniş yer bulan TOGG Milletimizin 60 yıllık hayali olması doğuştan elektrikli olması ve beraberinde Türkiye’nin ilk Lityum iyon pil fabrikasını kuracak olması aziz milletimize 2023 yılında verilecek en anlamlı gurur kaynağıdır.11/12/2022

Saygılarımla

Atilla ÖDÜNÇ

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ