Tavuk

Sensiz Olmaz Güllük

31 Mart 2019’da gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinde belediye başkanı adaylığı sürecinde ‘Sensiz Olmaz Yıldırım’ ilkesiyle çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, göreve başladıktan sonra vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Her Cuma günü farklı bir mahalleyi ziyaret ederek bölge sakinleriyle ve esnaf ile bir araya gelen, sohbet eden, talep ve önerilerini dinleyerek sorunlara birlikte çözüm arayan Başkan Oktay Yılmaz, Yıldırım’ın nabzını mahallede tutarak saha çalışmaları gerçekleştiriyor. Başkan Yılmaz’ın Güllük Mahallesi’nde gerçekleştirdiği buluşmaya, bu hafta Başbakan eski Yardımcısı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da katıldı.

‘HEMŞEHRİLERİMİZDEN KOPMAYACAĞIZ’

Görev süresi boyunca vatandaştan uzak kalan, belediye binasına hapsolan yöneticilerin aksine, zamanının büyük bölümünü vatandaşların talep ve isteklerine çözüm getirmek için sahada geçireceğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Vatandaşlarımızla bir araya gelerek sahadan kopmamak, hemşehrilerimizin talep ve isteklerini doğrudan dinleyerek şehrimizin nabzını tutmak adına hayata geçirdiğimiz proje kapsamında mahalle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Gittiğimiz bölgenin sakinleriyle, esnafıyla hasbihal edeceğiz, sorunlarını dinleyerek çözüm yolları arayacağız. Mahallemizi kalkındırmak adına yapılması gerekenleri o bölgede yaşayan hemşehrilerimizle istişare ederek tespit edecek, şehrimizi hep birlikte yöneteceğiz. Belediye içerisinde, vatandaşlardan uzak kalmayacağız. Bunun aksine zamanımızın büyük bölümünü sahada çalışmalarımızı takip ederek ve halkımızın talep ve isteklerini dinleyerek, onların mutluluk ve üzüntülerini paylaşarak geçireceğiz” dedi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ VURGUSU

AK Parti Belediyeciliği ve AK Parti’nin siyaset anlayışının, 31 Mart seçimlerine girerken ilke haline getirdikleri ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla hareket etmeyi sürdürmek olduğunu belirten Başbakan eski Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, “Bizim için önemli olan hizmet ederken, insanımızın da gönlüne girmek, insanımıza dokunmak. Eğer bunlar gerçekleşmez ise yapılanlar yalnızca kuru bir hizmet olarak kalır. Ancak insanımızın gönlüne girip orada yer edinirsek, hizmetlerimizi taçlandırırız. 31 Mart’tan önce olduğu gibi şimdi de belediye başkanlarımız, başkan yardımcılarımız, meclis üyelerimiz ve milletvekili arkadaşlarımızla kendimizi, Yıldırım’da ve Bursa’da insanımızla yan yana, omuz omuza olmaya, onların dertlerini dinlemeye, sorunlarını çözmeye adadık” diye konuştu.