Tavuk

Saadet Partisi Milletvekili Mehmet Atmaca'dan Ulıdağ Açıklaması

Saadet Partili Atmaca'dan iktidara sert tepki! Biz sizi ihanet ettiğiniz şehirlerden tanırız.

Uludağ Milli Park sınırları içerisinde 1’nci derece sit alanı Kirazlıyayla’da bulunan piknik alanına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı otel açılışı için helikopter pisti inşa edilmesi planlandığı iddia edildi. Konuya ilişkin Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, “Biz sizi ihanet ettiğiniz şehirlerden tanırız” karara tepki gösterdi.

Uludağ Milli Parkı sınırları içerisinde 1’nci derece doğal sit alanı statüsünde bulunan Kirazlıyayla piknik alanına iş makinaları ile çimen-çiçek örtüsü yok edilerek çakıl döküldü. Alana Swiss Otel’in açılışına AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geleceği için helikopter pisti inşa edileceği kaydedildi.

Konuya ilişkin Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca ise sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak tepki gösterdi. 

"Biz sizi ihanet ettiğiniz şehirlerden tanırız" diyen Atmaca bu adımın yanlış olduğuna dikkat çekti. Uludağ'ı talan etme planlarının farkında olduklarını belirten Atmaca, betona düşkünlüğünüzün farkındayız ama gelin yapmayın dedi. 

Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca'nın Uludağ'a ilişkin önemli açıklaması şu şekilde;

Biz sizi ihanet ettiğiniz şehirlerden tanırız. Doğaya düşmanlığınızı da biliriz. Betona olan düşkünlüğünüzün de farkındayız. Ama gelin, yapmayın. Çocuklarımızın geleceğini kapitalist rantçı zihniyetinizle çölleştirmeyin.

Sinsi adımlarla Uludağ'ı talan etme planlarınızın farkındayız. Uyarıyoruz! Gelin bu yanlış yaklaşımdan vazgeçin.

İlginizi bekler çalışmalarınızda başarılar dileriz.