Tavuk

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca Kadın Kollarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Mehmet Atmaca Kadınların fikirlerini dinlemek bizlere büyük güç veriyor

Saadet Partisi Bursa milletvekili adayı Mehmet Atmaca, Genel İdare Kurulu üyeleri Selim Sait Terzioğlu ve Gökhan Gerçek ile birlikte Yıldırım ilçe Kadın Kollarının Kahve Trendi’nde düzenlediği kahvaltı programda bir araya geldiler.

Mehmet Atmaca yoğun katılımdan dolayı teşekkür ederek “teşkilatımızın bu coşkulu katılımı bizi çok mutlu etti. Onlarla bir arada olmak ve fikirlerini dinlemek, bizlere büyük güç veriyor” dedi.

Atmaca “Kadın kollarımızın mücadele azmi ve fedakarlığı, ülkemizin ve milletimizin geleceği için umut verici. İnşallah birlikte daha güzel günler göreceğiz” diyerek iktidara geldiklerinde kadınlarla ilgili yapacakları yasa değişikliklerine değindi.

Atmaca, Millet ittifakı olarak yapacaklarını Ortak Mutabakat metninde altılı masanın mutabık kaldığını belirterek  “Kadınların ve kız çocuklarının yasalarla güvence altına alınmış haklarını, aile içinde de koru­yacak, ailede sorumlulukların her iki cins tarafından paylaşımını destekleyecek çalışmaları yürüteceğiz.

Eğitim müfredatına ilkokul birinci sınıftan itibaren insan hakları, kadın-erkek eşitliği, aile yaşamı ve aile içerisindeki rollere ilişkin dersleri koyacağız.

Yazılı ve görsel basında cinsiyetçi söylemlerin önüne geçmek ve konuşma dilinde cinsiyetçi söylemlerin ortadan kaldırılması için gerekli düzenlemeleri hayata geçireceğiz.

Yaşam alanlarını, şiddet dili ve görsellerinden arındıracağız.

Cinsiyet eşitliğini esas alarak parlamento, yerel yönetimler, siyasi partiler ve kamu kurum­larında kadınların karar ve yönetim süreçlerine katılımını destekleyecek, kadın temsilini ar­tıracak, kadın haklarının korunmasını öncelikli tutan bir politika izleyeceğiz.

Cinsiyet eşitliğine duyarlı aktif işgücü politikaları, uyumlu eğitim sistemi ve teşvik mekaniz­malarıyla kadınlara yeni, nitelikli ve kayıtlı iş imkanları oluşturacağız.

Eşit işe eşit ücret ilkesini hâkim kılacağız.

Uluslararası standartlara uygun olarak çalışma hayatı ve özel hayat dengesinin kurulmasını sağlayacak tedbirleri alacağız” dedi