Tavuk

Örnek Farkındalık Ak Partili Gençlerden

AK Parti Bursa Gençlik Kolları Teşkilatı, Engelliler Günü dolayısıyla tüm ilçelerde gerçekleştirdiği organizasyonlarla engelli bireylere destek verildiğinde neler yapabileceklerini bir kez daha gösterdi.

AK Parti Bursa Gençlik Kolları teşkilatları, çeşitli vesilelerle şehrin her noktasında her kesimden gençlerle biraraya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanılan 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla da tüm ilçelerde çeşitli organizasyonlar düzenleyen AK Parti Bursa Gençlik Kolları teşkilatı, engelli bireylerin sosyal hayattaki yeri, yaşamlarının kolaylaştırılması ve imkan verildiğinde gösterecekleri başarılara farkındalık oluşturmayı amaçladı.

Çeşitli ilçelerde engelli gençlerle futbol, basketbol, badminton gibi spor oyunlarının yanı sıra daha bir çok eğitici, öğretici ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen organizasyonlar düzenlediklerini belirten AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk, “Engelli kardeşlerimiz, büyüklerimiz fırsat verildiğinde sporda, eğitimde ve daha bir çok alanda sergiledikleri başarılarla hepimizi gururlandırıyor. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu, hayatın bir gerçeği, bu bilinç ve sorumlulukla yaşamalı, engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak proje ve çalışmalara imza atmalıyız. AK Parti Hükümetleri döneminde bu alanda reform niteliğinde adımlar atıldı ve atılmaya da devam ediyor. Her kesimden insanımızın olduğu gibi engelli bireylerin de hak ettikleri yaşamlara kavuşabilmeleri, engelleri aşarak daha nice başarılara imza atabilmeleri için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz” dedi.