Tavuk

Narkotik Suçlarla Mücadele

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;

 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 3 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar Esrar maddesi ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan fiziki takipler sonucunda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen 2’si yabancı uyruklu olmak üzere toplam 3 şahıs göz altına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 351 gram esrar,  177 adet captagon tablet, bir adet MP5 görümlü otomatik kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 6 şahıstan 3’ ü hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. A.H., M.Ş. ve S.Ç. isimli şahıslar ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.