Tavuk

Narkotik Suçlarla Mücadele

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;

 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 5 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan fiziki takipler sonucunda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen K.U., Ö.E., K.Y., A.G., B.Ç., R.E.Ö. ve M.M.B şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 150 gram metamfetamin, 25 gram esrar, bir miktar sentetik kannabinoid, bir adet hassas terazi, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para, bir adet tabanca ve bu tabancaya ait  şarjör ele geçirilmiştir.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 12 şahıstan 5’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. K.U., Ö.E., K.Y., A.G., B.Ç., R.E.Ö. ve M.M.B isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında hazırlanan  tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere  sevk edildi.