Tavuk

NARKOTİK SUÇLAR

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

 İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslere düzenlenen operasyonlarda 27 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, bir miktar sentetik esrar ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

Konuyla alakalı olarak yapılan diğer operasyonlarda “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları değerlendirilen E.D., M.M.D., A.G., F.Y.,O.K., Ş.Z., M.B.G.,A.Ö.,Ü.B.  Ü.D. isimli şahıslar gözaltına alındı.

 Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda;

  • 71 Gram esrar maddesi,
  • Bir kilo 500 gram metamfetamin,
  • Satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannabinoid,
  • 3 Adet hassas terazi ele geçirilmiştir.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 27 şahıstan 17’si hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. E.D., M.M.D., A.G., F.Y., O.K., Ş.Z., M.B.G., A.Ö., Ü.B.,Ü.D. isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan  haklarında düzenlenen tahkikat evrakı ile birlikte adli makamlara sevk edildi.