Tavuk

Narkotik Operasyonu

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde toplam 5 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;  Bir miktar sentetik kannabinoid ve bir miktar esrar maddeleri ele geçirildi.

İlimiz genelinde konuyla alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar sonucunda; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen U.A., C.D. ve D.K. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; Satışa hazır halde paketlenmiş toplam 60 gram sentetik kannabinoid, satışa hazır halde paketlenmiş toplam 55 gram esrar, satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin, bir adet hassas terazi ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 8 şahıstan 5’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. U.A., C.D. ve D.K. isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.