Tavuk

Narkotik Operasyonu

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde toplam 11 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;  Bir miktar esrar ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

İlimiz genelinde konuyla alakalı olarak diğer yapılan operasyonlarda ise;  “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen C.E., S.G., V.K., N.B., U.K., Y.K. ve E.A. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 430 gram esrar, 70 gram metamfetamin, 2 adet hassas terazi ele geçirildi.

Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 18 şahıstan 11’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. C.E., S.G., V.K., N.B., U.K., Y.K. ve E.A isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak”suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.