Tavuk

Müslüman Ülkelerin Liderleri Filistin İçin Kudüs'te Toplanmalı

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Turgay Yazıcı, Müslüman ülke liderlerinin Kudüs’e giderek Filistin’e destek olması gerektiğini söyledi.

Terör devleti İsrail’in mezaliminin başladığı ilk günlerde bölgeye destek için giden Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanı Antony Blinken'in Tel Aviv'e giderek ben de Yahudiyim ve Yahudi kimliğimle buradayım sözlerini hatırlatan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Turgay Yazıcı, Müslüman ülke liderlerine çağrıda bulundu. Yazıcı, “Dünyadaki Müslüman ülkelerin Başkanları Kudüs’e giderek bizde Müslümanız ve Müslüman kimliğimizle buradayız demeli. Kudüs’e yapılacak ziyaret, tüm dengeleri alt üst edecektir. İsrail’in yaptığı vahşetin durması adına bu hamle bir fırsat” dedi.

KUDÜS ABDÜLHAMİD'İN DAVASI

Başkan Yazıcı, Kudüs’ün ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz Mescidi Aksa’yı bağrında barındırdığını da hatırlatarak şöyle devam etti: “Kudüs İsra ve Miraç mucizelerinin gerçekleştiği beldedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) Mescidi Aksa’da bütün peygamberlere namaz kıldırmış ve Allah (cc) huzuruna buradan çıkmıştır. Kudüs 400 yıl Osmanlı himayesinde kaldı ve bu döneme ait yüzlerce tarihi eseri içinde barındıran bir İslam şehridir. Kudüs; Hz. Davud’un temeli, Hz. Süleyman’ın Beytü’l- Makdis’i, Hz. Zekeriya’nın imamlığı, Hz. Yahya’nın müjdesi, Hz. Meryem’in hücresi, Hz. İsa’nın beşiği, Hz. Muhammed’in (s.a.s.) miracı, Hz. Ömer’in fethi, Selahaddin Eyyubi’nin rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın imarı, Abdülhamid Han’ın davasıdır.”

EN GÜÇLÜ TEPKİYİ ERDOĞAN VERİYOR

“Tarihin her döneminde dünya mazlumlarının sesi olan ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kadim misyonunu bir kez daha milletinin desteğiyle eline almış, kimsesizlerin kimsesi olmak için Filistin halkının yanında olmaya devam etmektedir. Gazze Halkının kederini, üzüntüsünü yüreğinde hissetmekte, kadınların, çocukların, masumların ölmemesi için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Riyad’da düzenlenen İslam İş Birliği Konferansında da barış için Türkiye’nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri, garantör ülke olmak için yapılan müracaat milletimizin ve devletimizin ortak payda da buluştuğunun kanıtıdır.”

KIBRIS'TAKİ GELİŞMELER TAKIP EDİLMELİ

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki gelişmelere de bu noktada dikkat etmek gerekmekte. Yahudilerin son dönemde Karpaz bölgesinde, özelikle Sahil bölümündeki toprakları satın aldığını görmekteyiz. Buralara yerleşmek adına Yahudi Chabad Örgütünün direktifleriyle geçmişte Kudüs’te yaptıklarının aynısını, Büyük İsrail hedefleri doğrultusunda bu bölgede de aktif hale getirmek istemektedirler. Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki son yıllardaki tüm toprak satışları, özellikle de vekâlet verilerek işlem yapılmış toprak satışları komple gözden geçirilmelidir. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Başbakanı çok hızlı bir şekilde son yıllardaki bütün tapu işlemleri gözden geçirilmesinin ardından bu konuda bağımsızlığımızı ve devlet olma kimliğimizi doğrudan yok etmek isteyen ikinci bir İsrail’i, yani siyonist devleti Kıbrıs Türk Cumhuriyeti topraklarında kurmak isteyen bu kirli operasyonları engelleyecek adımları atmak zorundadır.”

TÜRK DEVLET AKLI VURGUSU

“Ancak şu da unutulmamalıdır ki 2200 yıllık devlet tecrübesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve devlet aklı, bölgede her daim etkin ve aktif olarak çalışmalarını yapmaktadır. Durumu tek tek not etmektedir.”